Foto Sherdog.com

Relacja, wyniki, bonusy

Carlos Condit (MMA 28-5) został tymczasowy mistrzem UFC w wadze półśredniej, wypunktowując Nicka Diaza (MMA 26-8) na pełnym dystansie podczas UFC 143 w Las Vegas.

Natural Born Killer zwyciężył rywala perfekcyjnie wykonując taktyczny plan walki, unikając wymian z Diazem w półdystansie. Przez cztery i pół rundy scenariusz walki wyglądał podobnie. Ostatni mistrz WEC skupił się na rozbijaniu rywala niskimi kopnięciami, a gdy były mistrz Strikeforce próbował go złapać ciosami pod siatką Condit nurkował pod jego rękami i wracał na środek klatki. Od czasu do czasu zawodnik ze Stockton znajdował jednak drogę do głowy rywala, chociaż ten też odpłacał mu się mocnymi uderzeniami bokserskimi i wysokimi kopnięciami. Diaz miał szansę odwrócić losy pojedynku, kiedy w ostatnich minutach walki udało mu się zdobyć plecy podopiecznego Grega Jacksona. Condit zachował jednak spokój, uciekł z zagrożonej pozycji i po końcowej syrenie zasłużenie wygrał na kartach sędziowskich.

Fabricio Werdum (MMA 15-5-1) zdemolował Roya Nelsona (MMA 16-7) w swoim powrocie do UFC. Brazylijczyk już w pierwszej rundzie był bliski zwycięstwa przed czasem, kiedy w tajskim klinczu trafił rywala serią potężnych kolan. Nelson jakimś cudem przetrwał napór i nawet pod koniec pierwszej odsłony posadził Werduma na deski. Jednak w kolejnych rundach utytułowany grappler, mimo wyraźnego zmęczenia, dyktował warunki bardzo poprawionym boksem i mocnymi niskimi kopnięciami. Po trzech rundach wszyscy sędziowie przyznali wygraną Werdumowi.

Josh Koscheck (MMA 17-5) zanotował drugie zwycięstwo od bolesnej porażki z Georges’em St. Pierre’em, nieznacznie wypunktowując Mike’a Pierce’a (MMA 13-5). Koscheck w pierwszej połowie nie radził sobie ze zdyscyplinowanym boksersko rywalem i po przegranej pierwszej, wyrównanej drugiej, dopiero w trzeciej odsłonie był wyraźnie lepszy trafiając mocniejsze ciosy. Po końcowej syrenie dwóch z trzech sędziów przyznało mu zwycięstwo.

Utalentowany koguci Renan Barao (MMA 28-1) zrobił kolejny krok do walki o pas zwyciężając na punkty Scotta Jorgensena (MMA 13-5). Brazylijczyk był szybszy i celniejszy w wymianach w stójce, nie dawał się też obalać utytułowanemu rywalowi i wysoko wygrał u sędziów. W walce otwierającej główną kartę Ed Herman (MMA 20-7) poddał w drugiej rundzie duszeniem wcześniej niepokonanego Clifforda Starksa (MMA 8-1).

W pozostałych pojedynkach, widzowie zobaczyli kilka efektownych skończeń. Wysoko notowany piórkowy Dustin Poirier (MMA 12-1) bez większych problemów poddał balachą z trójkąta debiutanta Maxa Hollowaya (MMA 4-1), inny debiutant Stephen Thompson (MMA 6-0) brutalnym wysokim kopnięciem odprawił Dana Stiggena (MMA 7-2), a Matt Brown (MMA 13-11) prawdopodobnie pozbawił pracy Chrisa Cope’a (MMA 5-3).

W trzech walkach zakończonych decyzjami, Edwin Figueroa (MMA 9-1) niezasłużenie wypunktował Alexa Caceresa (MMA 6-5) po tym jak sędzia Herb Dean odebrał temu drugiemu dwa punkty za kopnięcia poniżej pasa, Matt Riddle (6-3) tylko niejednogłośną decyzją zwyciężył Henry’ego Martineza (MMA 8-2), a Rafael Natal (14-3-1) zadał pierwszą porażkę Holendrowi Michaelowi Kuiperowi (MMA 12-1).

Walka wieczoru:

Pojedynek o tymczasowy pas UFC w wadze półśredniej
170 lbs.: Carlos Condit pok. Nicka Diaza przez jednogłośną decyzję, 2 x 49-46; 48-47

Główna karta:

265 lbs.: Fabricio Werdum pok. Roya Nelsona przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
170 lbs.: Josh Koscheck pok. Mike’a Pierce’a przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28: 28-29
135 lbs.: Renan Barao pok. Scotta Jorgensena przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
185 lbs.: Ed Herman pok. Clifforda Starksa przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:43 runda 2

Walki w FX / UFC.tv:

145 lbs.: Dustin Poirier pok. Maxa Hollowaya przez poddanie (trójkąt / balacha), 3:23 runda 1
135 lbs.: Edwin Figueroa pok. Alexa Caceresa przez niejednogłośną decyzję, 2 x 28-27: 27-28
170 lbs.: Matt Brown pok. Chrisa Cope’a przez KO (uderzenia w parterze), 1:19 runda 2
170 lbs.: Matt Riddle pok. Henry’ego Martineza przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28: 28-29

Walki na facebooku

185 lbs.: Rafael Natal pok. Michaela Kuipera przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27; 29-28
170 lbs.: Stephen Thompson pok. Dana Stittgena przez KO (wysokie kopnięcie), 4:13 runda 1

Bonusy po 65 tys. $

Walki wieczoru: Fabricio Werdum vs. Roy Nelson
Nokaut wieczoru: Stephen Thompson
Poddanie wieczoru: Dustin Poirier

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.