Dustin Poirier potwierdził podczas swojego występu w telewizji przy okazji gali UFC 287 w Miami w zeszły weekend, że prawdopodobnie w następnej walce w oktagonie zmierzy się z Justinem Gaethje’em. Od jakiegoś czasu mówi się o takim zestawieniu, a sam „The Highlight” nawoływał o taki pojedynek po wygranej z Rafaelem Fizievem.

Dustin Poirier nie walczył w oktagonie UFC od czasu wygranej z Michaelem Chandlerem na UFC 281 w listopadzie tamtego roku. „The Diamond” stanowi absolutną czołówkę dywizji do 70 kilogramów UFC, której niegdyś był tymczasowym mistrzem. Teraz Poirier nie ukrywa swoich ambicji – zawodnik chce znowu spróbować zostać mistrzem UFC. W rozmowie z komentatorami przy okazji występu w telewizji jako analityk na gali UFC 287, reprezentant ATT wypowiedział się na temat swoich planów.

Wygląda na to, że walka z Gaethje’em ma najwięcej sensu. Zobaczymy, może się to wydarzyć już latem tego roku. Nie mam jednak dla was odpowiedzi, nie wiem co dalej, ale wszystko wskazuje na rewanż z Gaethje’em. On nawołuje o taką walkę, jego ludzie również. Widziałem wywiad, w którym mówią, że nie sądzą, że wezmę taki pojedynek. Głuptaski.

Poirier i Gaethje walczyli ze sobą w oktagonie UFC w przeszłości. Do ich pojedynku doszło w kwietniu 2018 roku – wtedy to „The Diamond” był górą i odprawił „The Highlighta” w 4. rundzie pojedynku przez KO/TKO. Obaj panowie nadal są czołówką dywizji do 70 kilogramów UFC. Justin Gaethje zajmuje obecnie 3. miejsce w rankingu kategorii lekkiej, a Poirier to numer 2. Taki pojedynek zapewne może wyklarować kolejnego, po wygranym starcia Oliveiry i Dariusha, pretendenta w kategorii wagowej, której mistrzem jest Islam Makhachev. Zarówno Poirier i Gaethje nie walczyli jeszcze w oktagonie z podopiecznym Nurmagomedova.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

jd0490

UFC
Lightweight

9,048 komentarzy 18,966 polubień

Gacie dostanie na gacie
Dustin przez ko

Odpowiedz 2 polubień

WaszkaOG

ONE FC
Lightweight

2,397 komentarzy 6,654 polubień

Eliminator do trzeciego klepania w walce o pas xd

Odpowiedz 16 polubień

bassline9

Maximum FC
Heavyweight

1,742 komentarzy 3,778 polubień

Eliminator do trzeciego klepania w walce o pas xd

I to dla obu.

Odpowiedz 1 Like

Bolesław

Legacy FC
Heavyweight

2,162 komentarzy 4,027 polubień

Soirier w obydwu walkach o pas klepał, ale Gaethje go przebił i jeszcze szybciej klepał

Odpowiedz polub

PaulPGR

UFC
Lightweight

9,021 komentarzy 33,149 polubień

Dajesz Dustin - rozjeb Rudego jak innego rudego! A potem sprawdź trwałość dagestańskiej szczęki.

Odpowiedz 1 Like

m
mamer

BAMMA
Light Heavyweight

993 komentarzy 3,022 polubień

Gacie vs Portki

tylko w sumie to im zostaje. Obu Islamista łatwo nomen omen pierze.

Odpowiedz polub

Draniu

BAMMA
Heavyweight

1,052 komentarzy 1,172 polubień

Gacie vs Portki

tylko w sumie to im zostaje. Obu Islamista łatwo nomen omen pierze.

So true...

Nie wiem jak Dustin wypadnie ale... Jeśli Gejczi wyjdzie w takim sztosie jak wyszedł do Tonego to Poirer może mieć niemały problem. Co nie zmienia faktu że ani jeden ani drugi na pas szans nie ma. Islam poskręca w precle obu nawet na jednej gali. Także bez zbędnej podniety...

Odpowiedz polub

ketraab

WSOF
Strawweight

3,099 komentarzy 13,346 polubień

Co by nie pisać, ze idzie nowe itp to jednak oprócz dariusha i oliviery są to w tym momencie najlepsi zawodnicy tej kategorii wagowej. Niech się biją. Gwarancja dobrej walki jest.

Odpowiedz 3 polubień

Komentator Internetu

KSW
Middleweight

5,510 komentarzy 11,184 polubień

Jestem za obydwaj są kurewsko twardzi, gorzej że na tle Makhacheva upośledzeni parterowo, ale to już szczegół. Samo zestawienie ma potencjał na zajebistą wojnę.

Odpowiedz polub