Organizacja charytatywna Dustina Poiriera otrzyma wsparcie również od właściciela placówki, w której na co dzień trenuje Diament. Jak poinformował MMAjunkie sam Poirier, Dan Lambert, właściciel American Top Team, gdzie do walk przygotowywali się m.in. Mateusz Gamrot czy Joanna Jędrzejczyk, przekaże płatności Poiriera za użytkowanie placówki właśnie organizacji Good Fight Foundation. Dustin potwierdził, że będzie to ponad 12 tysięcy dolarów.

W tym momencie organizacja zbiera pieniądze na zbudowanie placu zabaw, aby uhonorować zmarłego Aarona Hilla, 7-latka, który marzył o takim miejscu, z którego mogliby korzystać jego koledzy oraz koleżanki. Inicjatywę wsparli m.in. Alan Jouban, Eryk Anders oraz Max Holloway. Poirier potwierdził, że jego rękawice, w których walczył na UFC 236, zostały już sprzedane. Podobnie stało się z asortymentem przekazanym przez Maxa Hollowaya.

Tymczasowy mistrz kategorii lekkiej ma zamiar kontynuować pracę przy organizacji charytatywnej. Prawdopodobnie po walce z Khabibem Nurmagomedovem znowu będzie on zbierał pieniądze na szczytne cele sprzedając własny fight kit, jak i rękawice. Możliwe, że ponownie otrzyma on wsparcie od innych uczestników gali.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.