Na UFC 236 Dustin Poirier pokonał aktualnego mistrza kategorii piórkowej, Maxa Hollowaya, w starciu o tymczasowy tytuł kategorii lekkiej. Mistrzem tej dywizji jest Khabib Nurmagomedov, który będzie prawdopodobnie kolejnym rywalem The Diamonda. Ten zapytany na konferencji prasowej o potencjalną walkę z Rosjaninem wyjaśnił dlaczego to on miałby być pierwszym pogromcą Khabiba.

Upór, determinacja i odpowiednia doza szaleństwa. Wiara w siebie. To wszystko czego trzeba, aby być mistrzem. Ja to posiadam.

Szczerze mówiąc nie miałem nawet jeszcze czasu, aby pomyśleć o walce z Khabibem. Dużo mówiło się o tym, że kto wygra ten pojedynek zawalczy z Nurmagomedovem, ale nie myślałem nawet o tym. Wiedziałem, że mam przed sobą ciężkie zadanie – walka z Maxem. Zacznę analizować pojedynek z Khabibem i zobaczymy jak to wyjdzie, ale nie wiem kiedy te starcie się odbędzie.

Według prezydenta UFC, pojedynek obu panów miałby odbyć się we wrześniu tego roku na potencjalnej gali w Abu Dabi.

18 KOMENTARZE

 1. Dustin pogromca mistrzow. Zmazanie zera z rekordy ruska, pozniej obrona pasa z irolem i bede zadowolony. Pomarzyc mozna.

 2. Niestety Khabib zrobi z nim to samo co z każdym do tej pory.  Obali, unieruchomi i będzie gwałcił.  Na Kabiba potrzebny jest ktoś z lepszymi zapasami od niego, przynajmniej defensywnymi i ubijać z dystansu. Póki co, nie ma takiego.

 3. Powiedziałbym że Khabib zajeździ Poirera jest najgorsza dziwkę ale…Khabib z racji religii za pewne nawet nie myśli takimi kategoriami.

  Poirer zawsze był szalony i nieustępliwy…chyba że ktoś mu zgasi światło ( Rudy, Johnson). Z Khabibem jest trochę inaczej… w walce z nim gasna nawet największe gwiazdy.

 4. Gdzie kurwa ta walka miałaby się odbyć ?

  :gdzie:

  Upór, determinacja i odpowiednia doza szaleństwa. Wiara w siebie. To wszystko czego trzeba, aby być mistrzem

  Akurat z Nurma to mega zapasy ktorych nie masz. Te rzeczy ktore wymieniles chlopaku pozwola co najwyzej przetrwac z Nurma 5 rund nic wiecej.

 5. jeśli do tej walki dojdzie, to Kebab go przemieli i wypluje, niestety

  Gdzie kurwa ta walka miałaby się odbyć ?

  Abu Dhabi

  :korwinwhat:

 6. ja to bym najchetniej zobaczyl walke khabiba z gejczim i kevinem lee. W tonego juz nie wierze, innych na horyzoncie nie widac.

 7. ja to bym najchetniej zobaczyl walke khabiba z gejczim i kevinem lee. W tonego juz nie wierze, innych na horyzoncie nie widac.

  Dla takich niedowiarkow jak ty Kazuya Mishima aka Tony Ferguson zyje.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.