Fundacja charytatywna Dustin Poirier

Jak na prawdziwego mistrza przystało, Max Holloway po walce z Dustinem Poirierem nie usprawiedliwiał swojej porażki. W wywiadzie z Joe Roganem stwierdził, że dzisiejszej nocy był najlepszym Maxem Hollowayem i cała zasługa w pokonaniu go przypada Dustinowi. To jednak nie wszystko. W Internecie upubliczniono właśnie, że Hawajczyk świeżo po porażce ofiarował Poirierowi swoje rękawice oraz strój w którym walczył, by wspomóc tym akcję charytatywną w którą zaangażowany jest Dustin.

Fundacja charytatywna Dustin Poirier

A jest to „The good fight”, fundacja założona przez Dustina Poiriera i jego żonę, Jolie Poirier, która ma na celu pomaganie potrzebującym. Aktualnie realizowany przez fundację cel to: zbudowanie placów zabaw dopasowanych dla niepełnosprawnych dzieci.

Dustin wraz żoną do tej pory ufundowali szkołom 500 plecaków wypełnionych niezbędnymi szkolnymi przyborami oraz pomogli bezdomnym kobietom w regionie w którym mieszkają (Acadiana). Teraz nowy mistrz wszystkie fundusze fundacji, przeznaczać będzie, by zrealizować marzenie Aarona Hilla. U tego 6-letniego dziecka, zdiagnozowano chorobę Siemerlinga-Creutzfeldta. Jest to uwarunkowana wada genetyczna, która stopniowo uszkadza narządy, doprowadzając pacjenta do śmierci. Po 14 miesiącach od zdiagnozowania ALD, wówczas już 7-letni Aaron zmarł. Zanim jednak odszedł, uczęszczał do szkoły, która nauczała dzieci z podobnymi przypadłościami co on. Rodzice Aarona wspominają, że uwielbiał bawić się na dworze, na placu zabaw. Kiedy był przykuty do wózka inwalidzkiego, nie mógł już dłużej bawić się w otoczeniu zdrowszych dzieci. Jego marzeniem było więc zbudowanie placu zabaw, specjalnie przystosowanego dla takich jak on. I właśnie dlatego po jego śmierci fundacja „The Good Fight”, obrała za cel zrealizowanie ostatniej prośby Aarona, czyli wybudowanie takich placów oraz ogólną pomoc dzieciom, z którymi los nie obszedł się łaskawie.

Zarówno sprzęt Dustina z tej walki, jak i Maxa Hollowaya, pójdą pod licytację z której 100% dochodu, przeznaczone zostanie na powyższy cel charytatywny. Więcej o aktualnych celach na oficjalniej stronie internetowej fundacji:  https://www.thegoodfightgroup.com/

12 KOMENTARZE

  1. Dustin i Max spoko goście

    Najlepszy duet w UFC , pozabijajmy sie w klatce , potem napierdolimy sie w barze to kocham <3

  2. Jak nie przepadalem za Dajmondem, tak teraz teraz też nie przepadam, ale szacun za dedykację po walce. Dobry chłop, uczta się Konor i Kolba!

  3. Świetna inicjatywa ! :applause::applause::applause: Wielkie brawa Panowie ! Pokazaliście ze prawdziwy sport nie umarł i są w tych czasach jakieś wartości.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.