Kontuzja Josepha Duffy’ego (MMA 14-1), która wyeliminowała go z boju z Dustinem Poirierem (MMA 18-4) nie okazała się groźna i Irlandczyk będzie mógł wkrótce wrócić do treningów z pełnym obciążeniem. UFC poinformowało dzisiaj, że zaległy pojedynek między dwójką wspomnianych panów zostaje przeniesiony na galę UFC 195, która odbędzie się 2 stycznia w Las Vegas.

Dustinowi oferowano wcześniej zastępczą walkę z Normanem Parke, jednak Amerykanin odmówił jej przyjęcia. Zawodnik miał nadzieję na rychłe przeniesienie pierwotnego zestawienia z Irlandczykiem i – jak widać – jego oczekiwania się spełniły.

Poirier po porażce z Conorem McGregorem przeniósł się do wyższej kategorii wagowej, co z czasem okazało się być świetną decyzją. „The Diamond” wygrał dwa kolejne starcia w dywizji lekkiej – oba przez nokauty w pierwszych rundach. Siłę ciosu Dustina odczuli Carlos Diego Ferreira i Yancy Medeiros.

Joseph Duffy znany jest m.in. z tego, że kilka lat temu zwyciężył ze wspomnianym wyżej Conorem McGregorem. Urodzony w Irlandii 27-latek w największej organizacji MMA świata stoczył do tej pory dwa pojedynki i podobnie jak jego najbliższy rywal – oba zakończył przed czasem w pierwszych rundach.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.