Robert Whittaker, były mistrz kategorii średniej UFC, skomentował zestawienie Dricusa Du Plessisa i Seana Stricklanda. The Reaper wierzy, że były mistrz KSW zasłużył na walkę mistrzowską w dywizji do 84 kilogramów UFC.

Dricus Du Plessis po sześciu wygranych w oktagonie UFC, dostanie walkę o pas mistrzowski kategorii średniej największej organizacji MMA na świecie. Były mistrz KSW w ostatnim pojedynku pokonał Roberta Whittakera i w następnym starciu zmierzy się z Seanem Stricklandem na styczniowej gali UFC 297 w Toronto. W rozmowie z Submission Radio, wcześniej wspomniany Whittaker skomentował zestawienie Du Plessisa z mistrzem Stricklandem.

Zestawienie wyjaśnia wiele w dywizji, bo była w nieco szalonym stanie. Wielu zawodników było zajętych, nie walczyło, czekało na pojedynki, a wygrane i przegrane w czołówce wiele wyjaśniły. Chimaev i Usman mieli bić się o status pretendenta, to też dużo namieszało. Jak jednak usłyszałem, że Dricus Du Plessis dostanie walkę o pas mistrzowski to pomyślałem, że to sprawiedliwe, bo nie mówiło się o nim w tym kontekście.

Gratuluję mu. Pokonał mnie i jak widać, to coś daje zawodnikom. Taki jest morał tej historii. Dywizja, szczególnie czołówka, walczymy o wielkie stawki i o wielkie szanse. Sean jest idealnym tego przykładem. Był gotowy w odpowiednim czasie i miał umiejętności, żeby udowodnić jakim jest zawodnikiem.

Du Plessis (20-2 MMA) ma obecnie bilans 6-0 w oktagonie UFC. Afrykaner to numer 1. kategorii średniej UFC, a na znakomitą pozycję w rankingu awansował właśnie po wygranej z Robertem Whittakerem na UFC 290 w lipcu tego roku. Były mistrz polskiej organizacji KSW walczył w oktagonie z m.in. Derekiem Brunsonem czy Darrenem Tillem. 29-latek aż 19 z 20 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Do pojedynku Du Plessisa ze Stricklandem dojdzie 20 stycznia 2024 roku w Toronto na UFC 297. Jeśli chodzi o Whittakera, ten nadal nie ma zaplanowanej walki po przegranej z Afrykanerem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

K
Kredens

Oplot Challenge
Heavyweight

174 komentarzy 446 polubień

szkoda roba, najebałby jak psa seana

Odpowiedz 3 polubień

H
Henryk

Oplot Challenge
Heavyweight

187 komentarzy 355 polubień
Avatar of J.K
J.K

KSW
Featherweight

4,954 komentarzy 17,683 polubień

Robercik jak zawsze z rozumem i godnością.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of VikingIno
VikingIno

Brutaal
Light Heavyweight

608 komentarzy 1,024 polubień

A nasz polak rodak mocarny robokop co do niedawna rozdawał karty w galaktycznym ksw to na jakim etapie kariery jest ? :korwinlaugh:

Odpowiedz polub

Avatar of Yoshi 1899
Yoshi 1899

ONE FC
Featherweight

2,335 komentarzy 5,809 polubień

Poczciwy chłopina z tego Roberta :frankapprove:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Grubas
Grubas

UFC
Middleweight

13,403 komentarzy 19,507 polubień

Rob vs Khazat?

Robercik pewnie z Usmanem. Warga na pewno dostanie walke pozniej z wygranym.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,171 komentarzy 13,236 polubień

Uwielbiam tego gościa. Zawsze pokazuje szacunek do innych zawodników i jak najbardziej podpisuję się pod jego słowami.

Odpowiedz 2 polubień