Dricus Du Plessis wierzy, że w jednej z najbliższych walk zmierzy się z Khamzatem Chimaevem. Du Plessis jest przekonany, że Chimaev będzie chciał obalać go w oktagonie UFC.

Du Plessis stanie przed ogromną, życiową szansą na UFC 297 w Kanadzie w styczniu 2024 roku, kiedy to zmierzy się z Seanem Stricklandem. Do walki o pas mistrzowski kategorii średniej UFC wejdzie po spektakularnej wygranej z Robertem Whittakerem przez nokaut. W rozmowie z MyMMANews, Stillknocks ocenił zestawienie z innym rywalem w kategorii średniej, popularnym Khamzatem Chimaevem.

UFC po mojej wygranej prawdopodobnie będzie chciało zrobić zestawienie z Khamzatem Chimaevem. On jest popularny i mówili, że jak wygra z Kamaru Usmanem to dostanie walkę o pas mistrzowski UFC. To zestawienie, które z radością zaakceptuję jako mistrz, wygram z boogeymanem, to będzie wielka przyjemność.

Na pewno będzie starał się mnie obalić, tak jak powinien. Nie wiem czy on zdaje sobie sprawę z różnicy pomiędzy kategorią półśrednią a średnią. W kwestii stylu, on próbuje zawsze siłowo wygrać z rywalami, chce pokazać jak jest silny. Jeśli tak będzie walczył ze mną to poczuje co to prawdziwa siła.

29-letni Du Plessis (20-2 MMA) ma obecnie bilans 6-0 w oktagonie UFC. Afrykaner to numer 2. kategorii średniej UFC, a na znakomitą pozycję w rankingu awansował właśnie po wygranej z Robertem Whittakerem na UFC 290 w lipcu tego roku. Były mistrz polskiej organizacji KSW walczył w oktagonie z m.in. Derekiem Brunsonem czy Darrenem Tillem. 29-latek może pochwalić się niezwykłą statystyką – aż 19 z 20 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Do pojedynku Du Plessisa ze Stricklandem dojdzie 20 stycznia 2024 roku w Toronto na UFC 297. Jeśli chodzi o Chimaeva, ten doznał kontuzji w walce z Kamaru Usmanem w październiku tego roku. Nie wiadomo kiedy wróci do oktagonu UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,909 komentarzy 2,934 polubień

Dricus Du Plessis wierzy, że w jednej z najbliższych walk zmierzy się z Khamzatem Chimaevem. Du Plessis jest przekonany, że Chimaev będzie chciał obalać go w oktagonie UFC. Du Plessis stanie przed ogromną, życiową szansą na UFC 297 w Kanadzie w styczniu 2024 roku, kiedy to zmierzy się z Seanem Stricklandem. Do walki o pas […]

Odpowiedz polub

click to expand...