Dricus Du Plessis szczerze wyznał, że priorytetem dla niego nie jest występ na jubileuszowej gali UFC 300. Afrykaner skupia się na potencjalnej gali UFC w Afryce i nie wie kiedy wróci do oktagonu.

Dricus Du Plessis wygrał pas mistrzowski kategorii średniej UFC na styczniowej gali UFC 297 w Kanadzie. Pokonał wtedy przez bliską decyzję sędziowską Seana Stricklanda. Mówiło się, że jego następnym rywalem będzie Israel Adesanya, a do walki mogłoby dojść nawet na jubileuszowej gali UFC 300 w kwietniu tego roku w Las Vegas. Stillknocks w rozmowie z Jacaranda FM potwierdził, że chciałby w następnej walce zawalczyć z Adesanyą, ale nie skupia się na UFC 300, a na potencjalnej gali UFC w Afryce.

Myślę, że UFC 300 jest jubileuszową galą, to będzie wielkie wydarzenie. Mieliśmy UFC 100, UFC 200 i teraz mamy UFC 300. Wielkie gale, świetne wyniki PPV, mają za sobą hype i bardzo chciałbym być częścią kwietniowej gali, ale nie zrobię tego jeśli nie będę w 100% gotowy. Obrona pasa mistrzowskiego jest ważniejsza niż występ na jubileuszowej gali.

Prawdziwym kamieniem milowym w historii będzie pierwsza gala UFC w Afryce, a jeszcze ważniejsza będzie ta w Południowej Afryce. Nie mogę nawet wystarczająco tego podkreślić jak długo jestem w stanie poczekać na taką galę, żeby móc bronić na niej swój tytuł mistrzowski. To historia! UFC 300 to tylko liczba, nie jest tak wielka jak UFC w Afryce.

30-letni Du Plessis (21-2 MMA) to były mistrz KSW, który znany jest ze swojego efektownego stylu walki – 19 z 21 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. W przeszłości wygrywał z m.in. Robertem Whittakerem, Roberto Soldiciem czy Darrenem Tillem. Nie wiadomo kiedy miałaby odbyć się pierwsza, historyczna gala UFC w Afryce, ale Dana White, prezydent organizacji, zapowiada, że być może będzie to jeszcze ten rok. Z pewnością potencjalny pojedynek Du Plessisa z Israelem Adesanyą, który również w przeszłości wspominał o występie w oktagonie UFC w Afryce, byłby wielką atrakcją dla fanów MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,005 komentarzy 3,090 polubień

Dricus Du Plessis szczerze wyznał, że priorytetem dla niego nie jest występ na jubileuszowej gali UFC 300. Afrykaner skupia się na potencjalnej gali UFC w Afryce i nie wie kiedy wróci do oktagonu. Dricus Du Plessis wygrał pas mistrzowski kategorii średniej UFC na styczniowej gali UFC 297 w Kanadzie. Pokonał wtedy przez bliską decyzję sędziowską […]

Odpowiedz polub

click to expand...