Dricus Du Plessis był zdziwiony jak łatwo był w stanie sprowokować Seana Stricklanda podczas ich spotkania na konferencji prasowej promującej ich pojedynek. Du Plessis zmierzy się ze Stricklandem na styczniowej gali UFC 297 w Kanadzie.

Dricus Du Plessis to były mistrz KSW, który po wygranej z Robertem Whittakerem w tym roku dostanie mistrzowską szansę w największej organizacji MMA na świecie. Du Plessis zawalczy z mistrzem kategorii średniej UFC, Stricklandem, na UFC 297 w styczniu 2024 roku w Kanadzie. Afrykaner i Amerykanin byli obecni w zeszły weekend na gali UFC 296, podczas której doszło do ich konfrontacji. Du Plessis w rozmowie z Megan Olivi zareagował na to zajście.

Mam rekord 5-0 w T-Mobile Arena, a dzisiaj oficjalnie mój rekord to 6-0 więc jestem z tego zadowolony. (śmiech) Opłacało się tutaj przyjechać, prawdopodobnie nie daliśmy dobrego przykładu, ale jest jak jest. Różne rzeczy się dzieją, nikomu się nic nie stało. Wszystko jest w porządku.

Nie obchodzi mnie jak on się czuje. Nie obchodzi mnie to, że go sprowokowałem. On zawsze gada i robi co chce. Teraz widzimy, że ma słaby punkt, że można go sprowokować i mamy zakaz o tym mówić? Jeśli atakujesz innych to bądź gotowy na to, żeby mówić o wszystkim. Nie obchodzi mnie jego reakcja. Ja czuję się doskonale i jego reakcja na pewno gra na moją korzyść. Nie mogę uwierzyć w to jak łatwo było go sprowokować. Myślałem, że Sean Strickland wsystkich atakuje, gada o wszystkim, a tutaj jedno zdanie sprawiło, że stracił głowę. Pokazuje jak łatwo go złamać.

Du Plessis prowokował Stricklanda wspominając o jego dzieciństwie oraz jego ojcu. Mistrz agresywnie reagował na zaczepki pretendenta i dawał znać, że ten zapłaci za swoje słowa. Du Plessis (20-2 MMA) ma obecnie bilans 6-0 w oktagonie UFC. Afrykaner to numer 2. kategorii średniej UFC, a na znakomitą pozycję w rankingu awansował po wygranej z Robertem Whittakerem na UFC 290 w lipcu tego roku. Były mistrz polskiej organizacji KSW walczył w oktagonie z m.in. Derekiem Brunsonem czy Darrenem Tillem. 29-latek może pochwalić się niezwykłą statystyką – aż 19 z 20 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Do pojedynku Du Plessisa ze Stricklandem dojdzie 20 stycznia 2024 roku w Toronto na UFC 297.

Wideo z całego zajścia opublikowane zostało również na oficjalnych kanałach organizacji UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,969 komentarzy 3,013 polubień

Dricus Du Plessis był zdziwiony jak łatwo był w stanie sprowokować Seana Stricklanda podczas ich spotkania na konferencji prasowej promującej ich pojedynek. Du Plessis zmierzy się ze Stricklandem na styczniowej gali UFC 297 w Kanadzie. Dricus Du Plessis to były mistrz KSW, który po wygranej z Robertem Whittakerem w tym roku dostanie mistrzowską szansę w […]

Odpowiedz polub

click to expand...