Podano oficjalne dane dotyczące ratingu TV gali DREAM. Telewizja TBS osiągnęła podczas nadawania gali rating 8.9% czyli wypadła gorzej niż nawet gale HEROs. Gala DREAM zepchnęła telewizję TBS na przedostatni wynik jeśli chodzi o oglądalność w tym czasie, gorzej wypadła tylko TV Tokyo (6.9%).

Przyczyny ? Na pewno to że jest to nowa, jeszcze mało znana organizacja a sama gala powstawała w pośpiechu i nie było zbyt wiele czasu na jej promocję. Trochę słabo dobrano fighterów, bo mimo tego że byli to bardzo dobrzy japońscy zawodnicy to nie były to jednak megagwiazdy przyciągające tłumy typu KID czy Sakuraba. Powodem może być też zła pora emisji gali Dream którą puszczono około dwóch godzin wcześniej niż zazwyczaj puszczano gale HEROs.

Przyszłość ? Wg. mnie może być tylko lepiej. DREAM ma w rękawie parę asów, typu bardzo oczekiwana w Japonii walka Sakuraba vs. Tamura do której być może dojdzie już na gali DREAM 2 czy rewanż Fedor vs. Mirko. Do tego dochodzi KID który w Japonii ma status podobny do Michaela Jordana w USA. Sam KID na karcie potrafi przyciągnąć tłumy japońskich fanów. Do tego mogą dalej kręcić beef pomiędzy japońskimi zawodnikami a zdrajcą/oszustem Akiyamą, to też się świetnie sprzeda w KKW. Plus nie zapominajmy że gdyby tego wszystkiego było mało to mają do dyspozycji legendarnych fighterów w postaci Funakiego czy Ricksona (wiem wiem, może zawalczy może nie). Aaa no i na koniec to co skośni ludzie lubią najbardziej, mają najwięcej freakowych zawodników na świecie : Akebono, Sapp, Giant Silva i tego typu podobne stworki.

Source: FightOpinion

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.