Donald Cerrone nie ma zamiaru występować na ten moment w kategorii półśredniej. Jak wiemy Kowboj był mniejszy od rywali w dywizji do 77 kilogramów – przykładowo jego ostatni rywal, Darren Till, w trakcie walki ważył więcej od Amerykanina o około 10 kilogramów. W podcaście The Fighter and The Kid Cerrone zapowiedział powrót do kategorii lekkiej, w której występował przez większość swojej kariery.

Chcę występować w oktagonie jeszcze przez co najmniej 5 lat. Wracam do dywizji do 70 kilogramów. Teraz ważę 175 funtów, to naprawdę nie jest dużo. Występując w kategorii lekkiej jestem bardziej skupiony, treningi są bardziej intensywne.

Cerrone w ostatnich trzech walkach musiał uznać wyższość rywali – przegrywał kolejno z Jorge Masvidalem, Robbiem Lawlerem oraz Darrenem Tillem na gali w Polsce. W kategorii lekkiej pokonywał on takich zawodników jak Benson Henderson, Edson Barboza czy Eddie Alvarez.

3 KOMENTARZE

  1. Niech chłop idzie walczyć, gdzie czuje się najlepiej. Mam nadzieję, że zdrowie dopisze i będzie w stanie bić się jeszcze przez te 5 lat. #teamranczokowboja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.