Donald Cerrone podczas spotkania z dziennikarzami przed galą UFC Fight Night 139 zdradził, że sobotnia walka z Mikem Perrym będzie jego ostatnią w dywizji do 170 funtów, a kolejne pojedynki stoczy już w kategorii lekkiej.

Mówię to już od trzech walk, ale zawsze UFC oferuje mi kolejnego rywala i zmieniam zdanie, jednak tym razm postawię na swoim. Wracam do wagi lekkiej, to już czas.

Cerrone występował w kategorii lekkiej przez pierwszych dziesięć lat swojej kariery. Trzykrotnie walczył o pas mistrzowski w WEC, a w UFC miał jedną szansę na zdobycie tytułu. W grudniu 2015 roku próbował odebrać mistrzostwo Rafaelowi dos Anjosowi, jednak „Cowboy” poległ przez TKO w pierwszej rundzie. Po tej porażce Cerrone zdecydował się przejść do wyższej kategorii, gdzie zaliczył świetny start, wygrywając cztery walki przed czasem z rzędu. Później przyszło załamanie formy i bilans Ameykanina w ostatnich 5 pojedynkach wynosi 1-4. Łączny rekord Donalda w wadze półśredniej UFC wynosi 5-4. Dla porównania, w wadze lekkiej udało mu się osiągnąć bilans 15-4.

3 KOMENTARZE

  1. Faktycznie powinien bić się w lekkiej, ale na tym etapie kariery to chyba nic mu nie pomoże. W ostatnich walkach wyglądał marnie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.