cerrone-jeff-sherwood

(Fot. Jeff Sherwood / Sherdog.com)

Donald Cerrone (MMA 25-6) znany jest ze specyficznego podejścia do życia i swojej kariery. Nie pozwala sobie na chwilę nudy, uprawiając różnorakie sporty ekstremalne, nawet na kilka dni przed pojedynkiem. Nie ukrywa, że lubi się bić m.in. dlatego, że dostaje za to dobre pieniądze. Niejednokrotnie powtarzał też, że nie ogląda walk swoich przeciwników. W wywiadzie dla MMA Fighting potwierdza, że nie zagłębiał się za bardzo w zawodniczą przeszłość swojego najbliższego rywala, Mylesa Jury’ego:

Mówicie o nim, że jest niepokonany. Nawet nie wiem, z kim on walczył. Tak, wygrał z Diegiem Sanchezem i mówi, że pokonuje weteranów i się mnie nie boi. Ale przegrał już w „TUF’ie”. Ma więc porażkę na koncie. Wie, co znaczy przegrać, dlatego nie jest niepokonany. Na papierze oczywiście jest, ale ktoś już go pokonał. Nie wiem dokładnie kto. Nie obchodzi mnie to. Myślę, że będę dla niego najtrudniejszym testem. To wszystko, co mogę o nim powiedzieć.

31-letni „Kowboj”  nie boi się żadnych wyzwań:

Walczyłem ze ścisłą czołówką, nawet podczas mojej kariery w kickboxingu. Zawsze chciałem walczyć z gośćmi ze ścisłego „topu”, bo chciałem się sprawdzić. Po tym, jak dostaję propozycję jakiejś walki, nigdy nie idę do moich trenerów z pytaniami: „Co o tym myślicie. Mam ją wziąć? Powiedzmy im, że nie bo…” Nie k***a, zróbmy to.

Zawsze chciałem najlepszych dostępnych rywali. Cały czas chcę testować swoje umiejętności. Więc tak, pie***ny Myles, bez różnicy.

Na temat podejścia do najbliższej walki swojego podopiecznego, wypowiedział się też główny trener „Kowboja”, Greg Jackson:

Myles jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, jednak w tym wypadku niewiedza jest błogosławieństwem. Nie dopuszczasz do siebie opcji porażki, dlatego wychodzisz do walki ogromnie pewny siebie, a to pozwala pozbyć się lęku i sprzyja kreatywności.

Pojedynek Corronego z Jurym odbędzie się na gali UFC 182, która została zaplanowana na 3 stycznia 2015 roku.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.