Dominick Cruz udanie przeszedł operację barku, która wykluczyła go z walki z Johnem Linekerem na UFC 233. Były mistrz poinformował swoich fanów na Twitterze, iż zabieg się powiódł. Teraz czeka go rehabilitacja. Cruz może nie wrócić już do rywalizacji w 2019 roku.

33-latek w swojej karierze wiele razy musiał przechodzić operacje, szczególnie jeśli chodzi o kolana. Były mistrz kategorii koguciej UFC to pogromca m.in. aktualnego posiadacza tytułu, TJ Dillashawa. Cruz uznawany jest za prekursora niskich kategorii wagowych. Jego rywalizacja z Urijah Faberem pozwoliła na popularyzacje dywizji poniżej 70 kilogramów.

11 KOMENTARZE

  1. Zdziadział już trochu,  młodzi wilcy go szybko sprowadzą na emeryturę. Po co mordę rozkwaszać, komentatorka to jego droga powinna być

  2. Szczerze myślałem że to dzięki Faberowi, lżejsze dywizje spopularyzowane 🙂

    Myślę że obaj mieli tu duży wkład, konflikt Dominick Cruz vs Team Alpha Male(Fail) to była pierwsza tego typu przepychanka medialna w niższych kategoriach wagowych która tak długo trwała. Faber na pewno dźwigał medialnie Piórkową w momencie gdy Cruz miał kontuzje i mistrzem był Barao.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.