Weteran UFC i TUF-a 4, Din Thomas ma ostatnio pecha. Nie dość że podczas swojej ostatniej walki z Kennym Florianem rozwalił sobie kolano to na dodatek został wczoraj aresztowany za organizowanie nielegalnych walk w sali treningowej American Top Team.

Nie wiadomo jeszcze czy Din Thomas opuścił już areszt, kaucja wynosiła $10,000 co przy poziomie zarobków w UFC może być sporym obciążeniem dla Thomasa.

Poniżej raport policjanta który uczestniczył w akcji :

„ Jedna scena jaką zauważyłem….wielki oktagon z klatki z dwoma walczącymi gośćmi w środku. Był z nimi trzeci facet który robił za sędziego. Na około oktagonu było około 150 ludzi, siedzących i stojących, dopingowali oni tych dwóch gości. Obaj fighterzy mieli rękawice ale nie mieli kasków ochronnych. Przy wejściowych drzwiach był stół a na nim tabliczka z napisem „10 dolarów od osoby”. Na stole leżała też rolka biletów.

Wg. raportu Thomas przyznał się do organizacji walk, powiedział że robił to aby jego uczniowie mogli nabrać doświadczenia a kasa zarobiona na walkach miała pomóc fighterom. Thomas powiedział że walki były meczami sparingowymi a nie prawdziwymi walkami.

Policjanci widzieli od 5 do 7 walk oraz widzieli jak wręczane są nagrody za zwycięstwa. Na dodatek widzieli jak jeden z zawodników zaliczył KO i stracił przytomność, niestety nie było na sali lekarza który mógłby pomóc. Din Thomas przyznał że na sali nie było pomocy medycznej ale wszyscy fighterzy podpisali kwity że nie będą mieć pretensji w razie jakiegoś wypadku.

 

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.