Diana Belbita (MMA 11-4) podpisała kontrakt z UFC. O angażu Rumunki w największej organizacji na świecie poinformował w mediach społecznościowych menadżer zawodniczki Nima Safapour.

Belbita ostatnie pojedynki toczyła w organizacji RXF, gdzie wygrała dwie ostatnie walki. Polscy fani znają Rumunkę z występów w KSW, gdzie do okrągłej klatki wchodziła dwukrotnie. Najpierw na KSW 36 jednogłośnie na punkty pokonała Katarzynę Lubońską (MMA 6-2), a na KSW 39 w maju 2018 roku została poddana w pierwszej rundzie przez Ariane Lipski (MMA 11-4), która aktualnie również jest zawodniczką UFC.

Data debiutu Belbity nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że zawodniczka ma być wzmocnieniem dywizji muszej. Co ciekawe, Belbita jest kolejnym w ostatnim czasie nabytkiem UFC z Rumunii. 16 marca na gali UFC Fight Night 147 debiutował Rumun Nicolae Negumereanu (MMA 9-1).

1 KOMENTARZ

  1. Kawul pewnie ostro gniecie morświna, że będzie mógł wreszcie powiedzieć 'Zawodnicy którzy u nas przegrywają są zatrudniani przez organizację, która mianuje się najlepszą na świecie'. :DC:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.