Diana Belbita (MMA 11-4) podpisała kontrakt z UFC. O angażu Rumunki w największej organizacji na świecie poinformował w mediach społecznościowych menadżer zawodniczki Nima Safapour.

Belbita ostatnie pojedynki toczyła w organizacji RXF, gdzie wygrała dwie ostatnie walki. Polscy fani znają Rumunkę z występów w KSW, gdzie do okrągłej klatki wchodziła dwukrotnie. Najpierw na KSW 36 jednogłośnie na punkty pokonała Katarzynę Lubońską (MMA 6-2), a na KSW 39 w maju 2018 roku została poddana w pierwszej rundzie przez Ariane Lipski (MMA 11-4), która aktualnie również jest zawodniczką UFC.

Data debiutu Belbity nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że zawodniczka ma być wzmocnieniem dywizji muszej. Co ciekawe, Belbita jest kolejnym w ostatnim czasie nabytkiem UFC z Rumunii. 16 marca na gali UFC Fight Night 147 debiutował Rumun Nicolae Negumereanu (MMA 9-1).

39 KOMENTARZE

 1. Tak średnio, no ale kobiet to nikt nie ogląda także – kogo to obchodzi? :joanawhat:

  dlatego PVZ robi 5x lepszy wynik niz Ferguson vs RDA, a Ronda robila najlepsze wyniki swego czasu

 2. dlatego PVZ robi 5x lepszy wynik niz Ferguson vs RDA, a Ronda robila najlepsze wyniki swego czasu

  To wyjątki nahajpowane przez wygląd. Potem jak baloniki pękły to od razu stało się cicho. Z resztą, PVZ sportowo jest mierna, a Ronda – tu przemilczę.

 3. To wyjątki nahajpowane przez wygląd. Potem jak baloniki pękły to od razu stało się cicho. Z resztą, PVZ sportowo jest mierna, a Ronda – tu przemilczę.

  mierna czy nie, liczy sie wynik

  kobiety robia lepsze wyniki niz faceci bardzo czesto

 4. mierna czy nie, liczy sie wynik

  kobiety robia lepsze wyniki niz faceci bardzo czesto

  Ee tam, jak podczas gali jest walka kobiet to najczęściej ludzie lecą po browar, fajkę, do kibla.

 5. Ee tam, jak podczas gali jest walka kobiet to najczęściej ludzie lecą po browar, fajkę, do kibla.

  to zalezy ktore

  poki co nie ma nastepczyni dla Rondy, ale jakby taka PVZ umiala walczyc to pewnie robilaby wynik PPV lepszy niz 3/4 innych mistrzow

 6. Ona cały czas była na kontrakcie w KRS? W takim razie na dniach możemy się spodziewać wywiadu z Martinem w którym nam powie, że i tak była do zwolnienia do nie robiła wyświetleń …

 7. Moja śliczna muszelka :tellmemore:

  Gratulacje!  😉

  :mamedwhat:

  O poziomie żeńskiego MMA w UFC dużo mówi to, że w kategorii muszej na 5 miejscu znajduje się taka kwadratowa Modafferi…

 8. Kawul pewnie ostro gniecie morświna, że będzie mógł wreszcie powiedzieć 'Zawodnicy którzy u nas przegrywają są zatrudniani przez organizację, która mianuje się najlepszą na świecie'. :DC:

 9. świetny transfer, UFC wie co robi, wiadomo, że fanów UFC, szczególnie w USA, mało co obchodzi technika i umiejętności, więc jeśli chodzi o kobiety to trzeba zatrudniać tylko te ładne.

 10. dlatego PVZ robi 5x lepszy wynik niz Ferguson vs RDA, a Ronda robila najlepsze wyniki swego czasu

  Ale chyba nie lepszy niż linkiewicz z godlewską co?

 11. Żeńskie dywizje wzbogacane są ostatnimi czasy zawodniczkami prezentującymi bardzo apetyczny appearance co nie jest zaskoczeniem i nie powinno dziwić. Dana/Mick/Shean zaczęli myśleć innymi kategoriami szanuje

  Mając wybór Diana czy solidna zawodniczka z Invicty mogąca zamieszać w czołówce

  Wybór jest oczywisty :tysoncoffe:

 12. Żeńskie dywizje wzbogacane są ostatnimi czasy zawodniczkami prezentującymi bardzo apetyczny appearance co nie jest zaskoczeniem i nie powinno dziwić. Dana/Mick/Shean zaczęli myśleć innymi kategoriami szanuje

  Mając wybór Diana czy solidna zawodniczka z Invicty mogąca zamieszać w czołówce

  Wybór jest oczywisty :tysoncoffe:

  To samo robi pół świata w innych kategoriach, tylko tutaj to akurat jest bardziej widoczne.

 13. dlatego PVZ robi 5x lepszy wynik niz Ferguson vs RDA, a Ronda robila najlepsze wyniki swego czasu

  Plmma też tyle zrobiło, więc nie ma co się podniecać.

 14. … Wybór jest oczywisty :tysoncoffe:

  Pełna zgoda. Może to seksistowskie, ale lepsza ładna, która nic nie umie niż brzydka, która też nic nie umie.

 15. :mamedwhat:

  O poziomie żeńskiego MMA w UFC dużo mówi to, że w kategorii muszej na 5 miejscu znajduje się taka kwadratowa Modafferi…

    … nadal pozostajaca w szoku i zadająca sobie pytanie, jakim cudem udalo jej się wygrać walkę z Shevchenko 😉

 16. Fajnie jak ludzie się powoli poddają się, jeśli chodzi o żeńskie mma, kilka dobrych zawodniczek jeszcze zostało, ale jakoś nie widzę, żeby mma jako sport sam w sobie generował nowe talenty – męskiej wersji to też dotyczy, ale zwyczajnie jest większy wybór i zawsze jakaś perełka się znajdzie… Taka ciekawostka w dywizji koguciej (Nunes) w ciągu pierwszych 4 miesięcy 2019 były 2 walki……..:lol::lol::lol:

 17. Tu nawet nie chodzi o kobiety. Tu chodzi o całą politykę UFC. Umówmy się jeśli jesteś reprezentantem Bangladeszu, z nabitym rekordem 3-0 na lokalnych kelnerach to UFC zorganizuję Ci walkę. UFC już dawno ma model czysto bokserski kilka walk od góry trzyma poziom, a reszta to dodatek który ogląda 3 osoby na krzyż.

 18. Tu nawet nie chodzi o kobiety. Tu chodzi o całą politykę UFC. Umówmy się jeśli jesteś reprezentantem Bangladeszu, z nabitym rekordem 3-0 na lokalnych kelnerach to UFC zorganizuję Ci walkę. UFC już dawno ma model czysto bokserski kilka walk od góry trzyma poziom, a reszta to dodatek który ogląda 3 osoby na krzyż.

  W dywizjach kobiecych widać to jak na dłoni.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.