carlito

Niedawno informowaliśmy, iż do karty walk UFC 202 został dodany pojedynek pomiędzy topowymi zawodnikami kategorii półśredniej – Carlosem Conditem oraz Demianem Maią. Dzisiaj Dave Sholler, pracownik UFC, podał, że walka ta zostanie przesunięta na UFC w Vancouver. Będzie to główny pojedynek tej gali.

Condit ostatni raz widziany był w oktagonie 2 stycznia, kiedy podejmował Robbiego Lawlera w walce o pas wagi półśredniej. Bój został walką wieczoru, ale Carlos nie zdołał wygrać i niejednogłośna decyzja powędrowała do obecnie panującego mistrza. Pomimo porażki, w dalszym ciągu okupuje wysokie, piąte miejsce w oficjalnym rankingu UFC.

Jedno miejsce przed nim zajmuje jednak Maia. Brazylijczyk w przeciwieństwie do swego rywala, nie przegrał od pięciu pojedynków. Wygrywał kolejno z: Yakovlevem, LaFlarem, Magnym, Nelsonem oraz w ostatniej walce udało mu się poddać Matta Browna. Demian wielokrotnie domagał się szansy walki o pas i prawdopodobnie Condit będzie dla niego ostatnim testem przed pożądanym starciem o tytuł.

25 KOMENTARZE

 1. Dzieciak

  WIadomo skąd taka decyzja?

  Nie wyrobili się z cyklem i w trakcie badań w dniu walki wykryłoby im coś.
  UFC poszło na rękę bo nie chce kolejnej antyreklamy dopingowej.

 2. Lorenzo powiedział, że dopóki on jest szefem, to żadem grappler w stylu Mai nie będzie zdobywał tytułu, więc przesuwają to w czasie.

 3. Dzieciak

  WIadomo skąd taka decyzja?

  Większość biletów wykupionych więc można zacząć osłabiać kartę. 😉

 4. baju

  jednogłośna decyzja powędrowała do obecnie panującego mistrza.

  Oo kolego, toż to duży błąd 🙂 była niejednogłośna, a tak naprawdę wygrał Condit 🙂

  [​IMG]

 5. Też mnie ta "jednogłośna" ubodła, bo był split, a w mojej opinii wygrał Condit lub co najmniej remis. No ale mistrza powinno się pokonać wyraźnie, więc się nie czepiam. Ale, ale – Maia jak wygra to będzie miał TSa? A Thompson to co? Nie obchodzi mnie nudziarz-plecak Maia, skoro można zrobić TSa Thompson-Lawler. No ewentualnie Thompson-Woodley :). Niby uśmieszek, ale na poważnie mówiąc myślę, że po następnych 3 walkach Lawler nie będzie już mistrzem.

 6. Kacper

  Condit przy dobrej formie jedzie każdego w tej wadze, nawet Thompsona.

  Chyba, że Diaza to wtedy jedzie na wstecznym i próbuje wyciągnąć decyzję lowkickami.

 7. Paps

  Chyba, że Diaza to wtedy jedzie na wstecznym i próbuje wyciągnąć decyzję lowkickami.

  Condit jest zajebisty i wygrał z Robbiem

 8. Z jednej strony mega słabe posunięcie ze strony UFC – już widziałem jakies opinie kibiców, którzy kupowali bilety na UFC202 np z Australii i teraz chcą zwrotu pieniędzy bo z karty zdjęli jeden z ciekawszych pojedynków i to w sumie bez powodu.

  Z drugiej strony bardzo fajnie, że to będzie 5 rundowy pojedynek. Zwiększa to moim zdaniem szanse Condita, który jest tytanem cardio, a Maia może nie podołać (przypomina mi sie kondycja z 3 rundowego pojedynku z Rorym)

 9. Zdjęli, bo pewnie sami się skapnęli, że ta gala będziesz lepsza i widowiskowo, i sportowo, a może i finansowo od 200, w której pierwszy main event zdjęli przez doping, a drugi main event pozostawił smród po sobie też przez doping. Tak wiem, że main event to była Miesha i Amanda, no ale… sami wiecie. Poza tym to tak jak ci śmieszni youtuberzy dzielący filmiki/wywiady na kilka części – lepiej zgarnąć wyświetlenia z każdej części osobno niż z jednej całej. W sumie mi jako widzowi wielkiej różnicy to nie robi, a Condit z Maią zasługuję na 5-rundówkę.

 10. Bathurst

  Oo kolego, toż to duży błąd 🙂 była niejednogłośna, a tak naprawdę wygrał Condit 🙂

  [​IMG]

  Kacper

  Condit jest zajebisty i wygrał z Robbiem

  Here we go again.
  Po 7 miesiącach widać dalej niektórzy będą uważali, że to Condit powinien wygrać (tak jak z Diazem prawda?)
  [​IMG]
  Każdy normalny chyba nie ma wątpliwości, że Robbie wygrał 2 i 5 rundę pewnie, a Condit 1 i 4.
  Dlatego PONOWNIE pozwoliłem sobie obejrzeć 3 rundę i jak wcześniej mogłem dać tam 10-10 to nawet jestem skłonny dać ja dla Roba. Co Carlos robił w tej rundzie poza spamowaniem i rzucaniem ciosów w powietrze i na gardę Robbiego, które NIE ROBIŁY ABSOLUTNIE NIC?
  Doszło tam chyba kolano i 2 na korpus. Robbie zadał tych ciosów mniej (11 rob 22 condit), ale jak te ciosy doszły to to były prawdziwe ciosy robiące wrażenie na przeciwniku, publiczności i pewnie na sędziach.
  Obejrzcie 3 rundę i tu wróćcie.
  A tymczasem
  [​IMG]

  A co do walki to szkoda, że została przełożona bo szykowała się naprawdę gruba gala.
  Maia dla mnie lekkim faworytem.

 11. Vancouver mega zajebiste miasto, byłem tam dwukrotnie, bo mój wujek tam mieszka. Tak tylko piszę, żeby się pochwalić i nabić posta.

 12. Prosta decyzja. 202 i tak sprzeda się mega dobrze, a na walce Condit – Maia można oprzeć mniejszą galę.

  Co do samej walki to Carlos wygra.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.