Maia Demian

(Foto Dave Mandel / Sherdog.com) Dwaj posiadacze czarnych pasów BJJ oraz byli pretendenci do tytułów UFC, mistrz ADCC z 2007 roku Demian Maia (MMA 18-4, UFC 12-4, 4. w rankingu MMARocks) i były mistrz Strikeforce Jake Shields (MMA 28-6-1, UFC 3-2, 10. w rankingu MMARocks) spotkają się w głównym pojedynku kolejnej brazylijskiej gali UFC Fight Night 29, 9 października w mieście Barueri niedaleko Sao Paulo. Informację potwierdził kanał Combate, transmitujący wydarzenia największej organizacji na świecie w Kraju Kawy.

Dla Brazylijczyka będzie to czwarty występ w kategorii półśredniej. Jeden z najlepszych grapplerów na świecie w limicie 170 funtów szybko rozprawiał się z Dong Hyun Kimem i Rickym Storym, a w lutym tego roku wysoko wypunktował Jona Fitcha. W sierpniu Maia miał się zmierzyć z Joshem Koscheckiem na UFC 163, ale w wyniku kontuzji jego rywala starcie zostało odwołane.

Shields również jest niepokonany w trzech ostatnich walkach. Amerykanin przedzielił wygrane decyzjami nad Yoshihiro Akiyamą i Tyronem Woodleyem, uznanym za nieodbyte starciem z Edem Hermanem. 34-letni Kalifornijczyk został w tym pojedynku złapany na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących, za co komisja w Kolorado odebrała mu zwycięstwo.

Wstępna rozpiska UFC Fight Night 29.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.