Niepokonany Brazylijczyk Demian Maia (MMA 9-0, UFC 4-0) poinformował na swojej stronie internetowej, że w kolejnym pojedynku na UFC 95, 21 lutego w Londynie zmierzy się z powracającym do UFC Chaelem Sonnenem (MMA 21-9-1, UFC 1-2). Mistrz ADCC z 2007 roku jest jak na razie nie do zatrzymania w Octagonie, w UFC poddał wszystkich swoich przeciwników, ostatnio na UFC 91 zdeklasował Nate’a Quarry’ego. Dla Sonnena będzie to drugi pojedynek z rzędu z niepokonanym Brazylijczykiem, w poprzedniej walce po mało efektownym pojedynku pokonał Paulo Filho na WEC 36. Rozpiska UFC 95.

Jest to bardzo interesujące zestawienie, jestem ciekaw jak Maia rozwiąże ten pojedynek taktycznie. Sonnen jest znakomitym zapaśnikiem, byłym rezerwowym w reprezentacji USA, dlatego Demian będzie musiał szukać zwycięstwa w stójce, ewentualnie próbować walki z pleców.

3 KOMENTARZE

  1. Mozliwe że spróbuje wejścia w nogi a gdy Sonnen zrobi „sprawl”, Maia wciągnie go do gardy,jak to zrobił na początku walki z Quarry’m.Biorąc pod uwage to jak walczy z pleców,takie rozwiązanie wcale nie jest głupie.
    Poza tym,wnioskując z tego jak Sonnen „radził” sobie ostatnio za cieniem Paulo Filho, Maia będzie miał kolejne poddanie na rozkładzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.