Były mistrz wagi muszej UFC, Demetrious Johnson w końcu dostanie szansę zdobycia mistrzowskiego pasa azjatyckiej organizacji ONE Championship.

Wieloletni dominator wagi muszej organizacji UFC, Demetrious Johnson zmierzy się z Adriano Moraesem o pas mistrza ONE Championship. Organizacja poinformowała, że do walki dojdzie 24 lutego na gali w Singapurze. Johnson (MMA 30-3-1) i Moraes (MMA 18-3) mieli po raz pierwszy zmierzyć się w kwietniu tego roku, ale gala została anulowana z powodu pandemii COVID-19.

„Mighty Mouse” rozstał się z organizacją UFC i przeszedł do ONE w 2019 roku w ramach pierwszego w historii MMA transferu zawodników pomiędzy dużymi organizacjami. Azjatycki gigant przekazał wtedy do UFC, Bena Askrena.

Johnson (30-3-1 MMA) wygrał trzy walki w ONE Championship, wygrywając przy okazji turniej Grand Prix wagi muszej. Pokonał wtedy Yuyę Wakamatsu, Tatsumitsu Wadę oraz Danny’ego Kingada. W swoich ostatnich 18 walkach Demetrious przegrał tylko raz. Przez bliski, niejednogłośny werdykt pokonał go Henry Cejudo.

Moraes (18-3 MMA) wrócił na tron kategorii muszej ONE Championship w styczniu 2019 roku, kiedy to pokonał Geje Eustaguio przez jednogłośną decyzję sędziowską. Brazylijczyk przegrał tylko 3 razy w klatce MMA – wszystkie porażki były przez niejednogłośne decyzje sędziowskie

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.