Aktualny mistrz rozpoczął walkę od kilku niskich kopnięć, które pretendent z pewnością odczuł. Borg starał się wywierać presję, spychając Johnsona do defensywy, jednakże ten doskonale czuł się atakując z dystansu. Demetrious stosował sporo kopnięć, szczególnie na korpus. Ray próbował sprowadzić walkę do parteru, lecz mistrz doskonale bronił wszelkie próby w wykonaniu młodszego z zawodników. Johnsonowi udało się nawet obrócić sytuację, przez co znalazł się za plecami swojego rywala. Demetrious przez długi czas kontrolował Borga w parterze, jednakże nie zdołał on skończyć walki przed czasem.

W drugiej rundzie pretendent szybko starał się skrócić dystans i wejść w klincz z mistrzem. Johnson szybko odpowiedział Borgowi obracając pozycję przy siatce. DJ po chwili dał się obalić, jednakże tylko na kilka sekund. Ray sprytnie wskoczył Demetriousowi za plecy, lecz ten po chwili zrzucił z siebie rywala. Johnson dominował w parterze, próbując poddać Borga kimurą, ale ten dobrze się bronił. W klinczu Mighty Mouse co chwilę atakował przeciwnika sprytnymi kolanami na korpus. Po drugiej rundzie statystyki trafionych ciosów wynosiły 73-2 na korzyść aktualnego mistrza.

Kolejny raz Ray chciał obalić Demetriousa, lecz ten doskonale bronił próby w jego wykonaniu. Borg skończył na plecach, kiedy to Johnson obijał go z pozycji bocznej. Przez większość tej rundy DJ dominował nad rywalem w parterze, cały czas częstując go ground & pound. Ray chciał wydostać się z parteru, oddając przeciwnikowi plecy. Na koniec rundy Borg postraszył Johnsona próbą gilotyny, jednakże DJ nic sobie z niej nie zrobił.

Wreszcie w czwartej rundzie Ray skutecznie zaatakował Johnsona obaleniem, jednakże Demetrious nie dał Borgowi przejąć kontroli nawet na moment.

Mistrz po chwili skontrował przeciwnika, obracając pozycję. Przez większość rundy zawodnicy walczyli o przejęcie kontroli, jednakże to Demetrious dyktował tempo walki, cały czas wywierając presję na rywalu. W parterze Johnson co chwilę trafiał Borga krótkimi łokciami – jeden z nich rozciął łuk brwiowy młodszego Amerykanina.

Ray Borg, mimo pełnej dominacji na przestrzeni 4 pozostałych rund w wykonaniu Johnsona, nadal próbował wygrać ten pojedynek. 24-latek kontynuował próby zmiany pozycji, lecz Mighty Mouse doskonale kontrolował rywala w parterze. Wreszcie Johnson postanowił odważniej zaatakować rywala w parterze, slamując go o matę, przy czym złapał dźwignię na rękę. Borg przez chwilę bronił się przed poddaniem, jednakże kilka sekund później zmuszony był odklepać. Demetrious Johnson poddał Raya Borga w 3:15 piątej rundy pojedynku.

Johnson (27-2-1 MMA) w swojej karierze pokonywał takich rywali jak John Dodson, Kyoji Horiguchi, Henry Cejudo czy Joseph Benavidez. Demetrious dzisiejszą wygraną pobił rekord obron tytułu mistrzowskiego UFC, który należał do Andersona Silvy (10). Wygrana z Ray’iem Borgiem jest 11 z rzędu udaną obroną w wykonaniu Mighty Mouse’a.

Borg (11-3 MMA) na co dzień do walk przygotowuje się w jednym z najlepszych obozów MMA na świecie, Jackson Wink MMA. Jego bilans w UFC przed walką z Johnsonem wynosił 5-2.

 

58 KOMENTARZE

 1. Imo miejsce w  top 10 podań w historii mma.

  Taki armbar i to jeszcze tak blisko siatki? NIgga pls…

 2. Nie ma i długo nie będzie tak przekrojowego zawdonika w tym sporcie. Żeby jeszcze za jego osiągnięciami szły odpowiednie pieniądze.

 3. Kurwa ja wiem, z myszy wszyscy się śmieją i w ogóle #nikogo, ale trzeba przyznać, stójka, zapasy, parter na takim poziomie, że w jego kategorii musieli by wychodzić po dwóch żeby go rozjebać.

 4. Umiejętności w swojej kategorii nie odmawiam, ale dla mnie te kurze  wagi praktycznie nie istnieją. Dziwaczne i komiczne to jakieś.. Od piórkowej można oglądać.

 5. super poddanie, takiego jeszcze nie widzialem. Zapisze się w hl UFC.

  Niech już ten mysza przestanie się ośmieszac walcząc z nonamemami i idzie wagę wyżej.

 6. Poddanie roku jak chuj, widziałem coś takiego w kimonie jak czarne pasy to robiły, on jest czarnym kotem, pas ma biały i wystarczy.

 7. Co by o nim nie mówić to wyszło mu to kapitalnie.   Mam taką rozkminę teraz czy on specjalnie nie czeka do ostatnich rund z kończeniem gości.

 8. Ja ostatnio dobrze się bawie na walkach myszy, nie ma nudy ciągle coś się dzieje, zajebista walka, te rozbicie, gdy Borg udało się wejść za plecy. Kozak

 9. Bardzo dobry fajter, szkoda tylko że nikt nie traktuje go poważnie, za jego osiągnięciami nie idą pieniądze, a kiedyś ludzie pamiętać będą kretyna JJ, a nie DIMITRUSA. Przykre just a little, ale no jak to się mówi: proza życia :kis:

 10. No to teraz powyzywac się trochę z Codym albo TJ i kolejna walka o pas koguciej. Jak to wygra to i głośniej się o nim zrobi i większy szacunek dostanie. A już wtedy nikt nie będzie mógł powiedzieć że nie jest najlepszym zawodnikiem (mimo że nikt tego nie ogląda)

 11. Przekozak w chuj i kurwa jeszcze sobie ludzie robia z niego podsmiechujki… cala akcja lacznie z poddaniem to kurwa majstersztyk i chyba tylko Mysza mogl to zrobić. Prawda jest taka ze nudy nigdy nie ma w jego walkach i mogę go ogladac co miesiąc w każdej numerowanej gali:tiphatb:

 12. Przepiękne to poddanie było. Taka urocza nieporadność w całkowitym wyniesieniu Borga i złapanie ręki w taki sposób, że szczęka też poleciała na podłogę:applause:

 13. To skończenie to było coś pięknego, aż podskoczyłem z krzesła. Trzeba mu oddać, że wśród karzełków jest jebanym królem. Dawać mi walkę z Cody/ TJ.

 14. Niesamowite !!! Genialne !!! Cudowne !!! Wyjebane w kosmos zakończenie walki !!! Czy Wam się to podoba czy nie Mysza to jeden z najlepszych fighterów w historii UFC.

  Dzieli i rządzi w swojej dywizji bezdyskusyjnie. Marze o jego starciu z TJ czy Garbrandtem.

 15. Niesamowite !!! Genialne !!! Cudowne !!! Wyjebane w kosmos zakończenie walki !!! Czy Wam się to podoba czy nie Mysza to jeden z najlepszych fighterów w historii UFC.*

  Dzieli i rządzi w swojej dywizji bezdyskusyjnie. Marze o jego starciu z TJ czy Garbrandtem.

  *poniżej 150 centymetrów wzrostu.

  Wow ile ludzi nagle szanuje mysze… nikt nie pamięta, że rekord sprawił że sie obsral przed TJ? Samo poddanie ładne, rekord niesamowity, ale do czasu pojedynków z szerzej uznanymi zawodnikami dla mnie to nadal jest niezweryfikowany krasnal (pozaCruzem).

  Może jakbym nie musiał być w pracy i bym oglądał na żywo to miałbym inne zdanie, tak zobaczyłem tylko poddanie i mi wystarczy.

 16. *poniżej 150 centymetrów wzrostu.

  Wow ile ludzi nagle szanuje mysze… nikt nie pamięta, że rekord sprawił że sie obsral przed TJ? Samo poddanie ładne, rekord niesamowity, ale do czasu pojedynków z szerzej uznanymi zawodnikami dla mnie to nadal jest niezweryfikowany krasnal (pozaCruzem).

  Może jakbym nie musiał być w pracy i bym oglądał na żywo to miałbym inne zdanie, tak zobaczyłem tylko poddanie i mi wystarczy.

  Dlaczego osrał? DJ walczył przecież  przez połowę kariery w koguciej, a do muszej zbił po walce  z Cruzem.

  Demetriuszek ma rację, że TJ nigdy nie zrobił 125, i nie wiadomo  czy jest w stanie, więc po co ryzykować taką walkę, w której nic nie można wygrać?

  Jak TJ jest taki cwany, to niech zbije do 125 i zawalczy z jakimś innym karłem, a dopiero potem z MM.

 17. Dlaczego osrał? DJ walczył przecież  przez połowę kariery w koguciej, a do muszej zbił po walce  z Cruzem.

  Demetriuszek ma rację, że TJ nigdy nie zrobił 125, i nie wiadomo  czy jest w stanie, więc po co ryzykować taką walkę, w której nic nie można wygrać?

  Jak TJ jest taki cwany, to niech zbije do 125 i zawalczy z jakimś innym karłem, a dopiero potem z MM.

  Miał okazję na superfight, rozgłos, zyskanie szacunku ale też znacznie większe ryzyko porażki, więc jeżeli się nie obsral to na chłodno wykalkulowal, że bezpieczna obrona i wiadro pomyj za odrzucenie walki z TJ lepsze. Ty możesz to nazywać mądrością, ja obsraniem, ale mimo wszystko wciąż liczę na ta walkę, ale teraz już karty rozdane wyżej więc czeka nad kolejna spektakularna obrona myszy z jakimś no namem. Jaki interes ma TJ by walczyć z kimś innym wagę niżej? Bo interesu myszy w walce z TJ nie muszę chyba wyjaśniać.

 18. Miał okazję na superfight, rozgłos, zyskanie szacunku ale też znacznie większe ryzyko porażki, więc jeżeli się nie obsral to na chłodno wykalkulowal, że bezpieczna obrona i wiadro pomyj za odrzucenie walki z TJ lepsze. Ty możesz to nazywać mądrością, ja obsraniem, ale mimo wszystko wciąż liczę na ta walkę, ale teraz już karty rozdane wyżej więc czeka nad kolejna spektakularna obrona myszy z jakimś no namem. Jaki interes ma TJ by walczyć z kimś innym wagę niżej? Bo interesu myszy w walce z TJ nie muszę chyba wyjaśniać.

  Interesu TJ może nie ma, jednak to on, jako zawodnik chcący walczyć z mistrzem innej kategorii powinien się wykazać.

 19. Dlaczego osrał? DJ walczył przecież  przez połowę kariery w koguciej, a do muszej zbił po walce  z Cruzem.

  Demetriuszek ma rację, że TJ nigdy nie zrobił 125, i nie wiadomo  czy jest w stanie, więc po co ryzykować taką walkę, w której nic nie można wygrać?

  Jak TJ jest taki cwany, to niech zbije do 125 i zawalczy z jakimś innym karłem, a dopiero potem z MM.

  po mojemu to myszka strasznie się boi o swój pasek i rekord obron, gdyby było inaczej to zaakceptowałby wyzwanie tj i udowodnił większości fanów, że naprawdę jest takim kozakiem za jakiego co poniektórzy go mają. do czasu, aż nie przejdzie do wyższej kategorii to na jego walki trzeba patrzeć z przymróżeniem oka.

 20. Swoją drogą to jakiś paradoks, że dywizja Myszy to nic nie warta zgraja krasnali z krasnalem wirtuozem MMA na czele, ale już nawet kogucia to pełnoprawna męska dywizja jak wszystkie pozostałe. :fjedzia:

 21. Nie  rozumiem tylko biadolenia  na niskie zarobki DJ. Przecież on nawet nie wypełnił hali swoim nazwiskiem, nie mówimy tu o wysokim PPV. Może ponarzekajcie na to że mistrzowie szachowi czy rekordziści w układaniu kostki rubika nie zarabiają milionów za swoje występy. W końcu umiejętności też mają niesamowite.

 22. Swoją drogą to jakiś paradoks, że dywizja Myszy to nic nie warta zgraja krasnali z krasnalem wirtuozem MMA na czele, ale już nawet kogucia to pełnoprawna męska dywizja jak wszystkie pozostałe. :fjedzia:

  Szczerze mowiac to TJ z Gabrandtem i Cruz na czele latają mi koło jajec tak samo jak muchy, dopiero dywizje byłego krola Aldo uznaje za pelnoprawna męska 😀

 23. po mojemu to myszka strasznie się boi o swój pasek i rekord obron, gdyby było inaczej to zaakceptowałby wyzwanie tj i udowodnił większości fanów, że naprawdę jest takim kozakiem za jakiego co poniektórzy go mają. do czasu, aż nie przejdzie do wyższej kategorii to na jego walki trzeba patrzeć z przymróżeniem oka.

  Lol jezeli masz takie zdanie o gosciu ktory pobil wlasnie rekord wszechczasow nie wazne ze w kategori ktorej nie sledzi wielu fanow ale zrobil to . Chcialbym twoja szczera opinie jako fans rudego co o nim myslisz I jego braku jakichkolwiek obron pasa , czy nie uważasz ze mistrz z niego żaden bez chocby jednej obrony wybireaniu sobie zawodnikow i inny farmazony przez ktore rozpierdala cały system. No offence stary serio jestem ciekawy bo mysza udowodnił w 100% ze jest wielkim mistrzem w przeciwieństwie do rudego karla

 24. Chcialbym twoja szczera opinie jako fans rudego co o nim myslisz I jego braku jakichkolwiek obron pasa

  Ja myślę, że to rekord wszechczasów – dwa pasy i zero obron. Czy ktoś tego dokonał? 😎

 25. Tej gali pod kątem wpływów z biletów raczej bym nie analizował, bo jednak odbyła się po tej strzelaninie.

  Odnośnie Myszy, to uważam, że ten hejt na niego to czyste pierdolenie.

  W grudniu będzie superwalka bokserska Rigo vs Lomachenko.

  Rigo to jest wielkości DJa ale nikt nie pieprzy, że karzeł i co to za cyrk, większość podziwia za technikę itd.faktem jest, że będzie walczył  z większym przeciwnikiem w wyższej kategorii wagowej, nie pierwszy raz zresztą może stoopuje poniektórych.

  Wydaje mi się, że na długo można zapomnieć o wyższych kategoriach wagowych w kontekście jakichś arcymistrzów, zarówno w mma i boksie.

  W koszykówce czy futbolu amerykańskim płacą więcej, więc ci więksi rozmiarem, najbardziej uzdolnieni nie trenują sztuk walki.

 26. Lol jezeli masz takie zdanie o gosciu ktory pobil wlasnie rekord wszechczasow nie wazne ze w kategori ktorej nie sledzi wielu fanow ale zrobil to . Chcialbym twoja szczera opinie jako fans rudego co o nim myslisz I jego braku jakichkolwiek obron pasa , czy nie uważasz ze mistrz z niego żaden bez chocby jednej obrony wybireaniu sobie zawodnikow i inny farmazony przez ktore rozpierdala cały system. No offence stary serio jestem ciekawy bo mysza udowodnił w 100% ze jest wielkim mistrzem w przeciwieństwie do rudego karla

  jak widać każdy ma inne priorytety, tez wolałbym zeby conor bronił pasa, ale jak widać miał inne plany, nie mnie to oceniać. a tak jak mowilem do czasu aż karzeł nie zacznie walczyć w jakiejś sensownej kategorii wagowej to mam na niego i jego rekord wywalone.

 27. Ja ostatnio dobrze się bawie na walkach myszy, nie ma nudy ciągle coś się dzieje, zajebista walka, te rozbicie, gdy Borg udało się wejść za plecy. Kozak

  Zajebiste to było. Strzepał go jak kurz z koszulki 😀

  Poddanie było piękne, tyle lat oglądam MMA i chyba jeszcze wiele rzeczy mnie zaskoczy.

  Brawo dla Myszy, chociaż wiadomo, że #NIKOGO

  Mysza dawaj ze Snejkiem, pokaż że myszka potrafi odgryźć głowę węża 😀

 28. So super fighty to pretensje, że co on robi niech siedzi w swojej dywizji i czyści. Czyści swoją dywizję jak może to pretensje, że boi sie super fightow :neildegrassewhoa:

 29. *poniżej 150 centymetrów wzrostu.

  Wow ile ludzi nagle szanuje mysze… nikt nie pamięta, że rekord sprawił że sie obsral przed TJ? Samo poddanie ładne, rekord niesamowity, ale do czasu pojedynków z szerzej uznanymi zawodnikami dla mnie to nadal jest niezweryfikowany krasnal (pozaCruzem).

  Może jakbym nie musiał być w pracy i bym oglądał na żywo to miałbym inne zdanie, tak zobaczyłem tylko poddanie i mi wystarczy.

  Gościu Mysze to ja szanowałem już dawno temu to po pierwsze. A po drugie co ma kurwa wzrost do umiejętności i tego że pobił rekord obron pasa? Zamiast pierdolić głupoty doceń to jak niesamowity jest to fighter. A na walkę z DJ czy Garbrandtem jeszcze przyjdzie czas.

 30. Gościu Mysze to ja szanowałem już dawno temu to po pierwsze. A po drugie co ma kurwa wzrost do umiejętności i tego że pobił rekord obron pasa? Zamiast pierdolić głupoty doceń to jak niesamowity jest to fighter. A na walkę z DJ czy Garbrandtem jeszcze przyjdzie czas.

  Nie doceniam i chuj, co to za wielki mistrz jak na ulicy bym go rozjebal, już nie mówiąc co by z nim zrobił nasz Mamed…

 31. Nie doceniam i chuj, co to za wielki mistrz jak na ulicy bym go rozjebal, już nie mówiąc co by z nim zrobił nasz Mamed…

  Strasznie dziwna ta twoja logika…

 32. Nie doceniam i chuj, co to za wielki mistrz jak na ulicy bym go rozjebal, już nie mówiąc co by z nim zrobił nasz Mamed…

  musisz być na prawde wielki i pewnie dużo trenować że dałbyś radzie Myszce na ulicy 😆

 33. musisz być na prawde wielki i pewnie dużo trenować że dałbyś radzie Myszce na ulicy 😆

  :rutekajak:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.