Aktualny mistrz rozpoczął walkę od kilku niskich kopnięć, które pretendent z pewnością odczuł. Borg starał się wywierać presję, spychając Johnsona do defensywy, jednakże ten doskonale czuł się atakując z dystansu. Demetrious stosował sporo kopnięć, szczególnie na korpus. Ray próbował sprowadzić walkę do parteru, lecz mistrz doskonale bronił wszelkie próby w wykonaniu młodszego z zawodników. Johnsonowi udało się nawet obrócić sytuację, przez co znalazł się za plecami swojego rywala. Demetrious przez długi czas kontrolował Borga w parterze, jednakże nie zdołał on skończyć walki przed czasem.

W drugiej rundzie pretendent szybko starał się skrócić dystans i wejść w klincz z mistrzem. Johnson szybko odpowiedział Borgowi obracając pozycję przy siatce. DJ po chwili dał się obalić, jednakże tylko na kilka sekund. Ray sprytnie wskoczył Demetriousowi za plecy, lecz ten po chwili zrzucił z siebie rywala. Johnson dominował w parterze, próbując poddać Borga kimurą, ale ten dobrze się bronił. W klinczu Mighty Mouse co chwilę atakował przeciwnika sprytnymi kolanami na korpus. Po drugiej rundzie statystyki trafionych ciosów wynosiły 73-2 na korzyść aktualnego mistrza.

Kolejny raz Ray chciał obalić Demetriousa, lecz ten doskonale bronił próby w jego wykonaniu. Borg skończył na plecach, kiedy to Johnson obijał go z pozycji bocznej. Przez większość tej rundy DJ dominował nad rywalem w parterze, cały czas częstując go ground & pound. Ray chciał wydostać się z parteru, oddając przeciwnikowi plecy. Na koniec rundy Borg postraszył Johnsona próbą gilotyny, jednakże DJ nic sobie z niej nie zrobił.

Wreszcie w czwartej rundzie Ray skutecznie zaatakował Johnsona obaleniem, jednakże Demetrious nie dał Borgowi przejąć kontroli nawet na moment.

Mistrz po chwili skontrował przeciwnika, obracając pozycję. Przez większość rundy zawodnicy walczyli o przejęcie kontroli, jednakże to Demetrious dyktował tempo walki, cały czas wywierając presję na rywalu. W parterze Johnson co chwilę trafiał Borga krótkimi łokciami – jeden z nich rozciął łuk brwiowy młodszego Amerykanina.

Ray Borg, mimo pełnej dominacji na przestrzeni 4 pozostałych rund w wykonaniu Johnsona, nadal próbował wygrać ten pojedynek. 24-latek kontynuował próby zmiany pozycji, lecz Mighty Mouse doskonale kontrolował rywala w parterze. Wreszcie Johnson postanowił odważniej zaatakować rywala w parterze, slamując go o matę, przy czym złapał dźwignię na rękę. Borg przez chwilę bronił się przed poddaniem, jednakże kilka sekund później zmuszony był odklepać. Demetrious Johnson poddał Raya Borga w 3:15 piątej rundy pojedynku.

Johnson (27-2-1 MMA) w swojej karierze pokonywał takich rywali jak John Dodson, Kyoji Horiguchi, Henry Cejudo czy Joseph Benavidez. Demetrious dzisiejszą wygraną pobił rekord obron tytułu mistrzowskiego UFC, który należał do Andersona Silvy (10). Wygrana z Ray’iem Borgiem jest 11 z rzędu udaną obroną w wykonaniu Mighty Mouse’a.

Borg (11-3 MMA) na co dzień do walk przygotowuje się w jednym z najlepszych obozów MMA na świecie, Jackson Wink MMA. Jego bilans w UFC przed walką z Johnsonem wynosił 5-2.

 

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.