Były mistrz kategorii muszej UFC, który dominował w tej dywizji wagowej, Demetrious Johnson, popiera występy YouTuberów i popularnych użytkowników innych mediów społecznościowych w sportach walki.

Ostatnio coraz więcej popularnych w mediach społecznościowych osobistości decyduje się na występy w MMA czy też w boksie. Trend widoczny jest nie tylko w USA, ale na całym świecie. Johnson, który niegdyś występował w oktagonie UFC, a obecnie jest zawodnikiem ONE Championship, w wywiadzie udzielonym właśnie dla obecnego pracodawcy wypowiedział się na temat występów YouTuberów czy TikTokerów w klatce.

Kiedy masz nieograniczone ilośc pieniędzy, miliony dolarów i nie masz normalnej pracy, masz trenerów, odpowiednie żywienie, trenujesz 8 tygodni pod walkę z kimś to będziesz w dobrej formie. Ludzie myślą, że Jake Paul i Logan Paul zeszli z kanapy i chcą się bić, a to kur*a tak nie wygląda. Ci goście trenują jak profesjonaliści. Ci ludzie trenują lepiej niż niektórzy profesjonalni zawodnicy, którzy są w grze od 5 czy 10 lat.

Zawodnik otwarcie przyznał, że popiera występy popularnych osobistości w sportach walki i wierzy, że to właśnie popularność ma największe znaczenie jeśli chodzi o sprzedaż PPV.

Popieram YouTuberów i TikTokerów, którzy się na to decydują, bo koniec końców chodzi tu o zarabianie pieniędzy. Ci ludzie mają ogromną bazę fanów. Sporo osób marudzi jak Jake czy Logan zarabiają miliony dolarów, a my, profesjonalni sportowcy, którzy od lat są w tym sporcie nigdy nie zobaczą takich wypłat. Rzeczywistość jest taka – to właśnie twoja marka i baza fanów generują sprzedaż. Nauczyłem się tego kiedy byłem w organizacji z USA. Tak jest do dzisiaj.

Legendarny „Mighty Mouse” (30-4-1 MMA) rozstał się z organizacją UFC i przeszedł do ONE w 2019 roku w ramach pierwszego w historii MMA transferu zawodników pomiędzy dużymi organizacjami. Azjatycki gigant przekazał wtedy do UFC, Bena Askrena. DJ w przeszłości uznawany był za najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe. W swojej karierze pokonał m.in. Henry’ego Cejudo, Kyojiego Horiguchiego czy Josepha Benavideza.

W swojej ostatniej walce w klatce przegrał on z Adriano Moraesem przez TKO. Była to jego pierwsza porażka w karierze przez skończenie przed czasem. „Mighty Mouse” wygrał swoje trzy pierwsze  walki w ONE Championship, wygrywając przy okazji turniej Grand Prix wagi muszej. Pokonał wtedy Yuyę Wakamatsu, Tatsumitsu Wadę oraz Danny’ego Kingada.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

bassline9

Jungle Fight
Welterweight

309 komentarzy 568 polubień

Ma rację, nigdy nie zobaczą takich wypłat.
:frankapprove:

Odpowiedz polub

Abe

Brutaal
Super Heavyweight

694 komentarzy 1,306 polubień

Na początku tytuł przeczytałem "Dwumetrowy Johnson..."
:beczka:

Odpowiedz polub

G
Genowefa Pierozek

Jungle Fight
Middleweight

358 komentarzy 230 polubień

Chłop po latach zrozumiał ze trzeba się reklamować … tak mu jeblo na mózg ze zaczął wszystkich popierać jak prawdziwy neofita

Odpowiedz polub

ZELAZNAREKA

Maximum FC
Featherweight

1,454 komentarzy 788 polubień

Najwięksi popierają freaki a Wy tu czasami piszecie o patogalach w Polsce

Wstyd cohones,wstyd.

Czas docenić Szczene :)

Odpowiedz polub

Bambo

Brutaal
Bantamweight

440 komentarzy 963 polubień

A ja nie popieram jakby coś :fjedzia:

Odpowiedz 1 Like

Pikusrpk28

Oplot Challenge
Middleweight

99 komentarzy 207 polubień

można gadac wiele ale jakby nie patrzeć to chłop ma rację takie spierdolone czasy mamy niestety

Odpowiedz polub