Były mistrz kategorii muszej UFC, który dominował w tej dywizji wagowej, Demetrious Johnson, popiera występy YouTuberów i popularnych użytkowników innych mediów społecznościowych w sportach walki.

Ostatnio coraz więcej popularnych w mediach społecznościowych osobistości decyduje się na występy w MMA czy też w boksie. Trend widoczny jest nie tylko w USA, ale na całym świecie. Johnson, który niegdyś występował w oktagonie UFC, a obecnie jest zawodnikiem ONE Championship, w wywiadzie udzielonym właśnie dla obecnego pracodawcy wypowiedział się na temat występów YouTuberów czy TikTokerów w klatce.

Kiedy masz nieograniczone ilośc pieniędzy, miliony dolarów i nie masz normalnej pracy, masz trenerów, odpowiednie żywienie, trenujesz 8 tygodni pod walkę z kimś to będziesz w dobrej formie. Ludzie myślą, że Jake Paul i Logan Paul zeszli z kanapy i chcą się bić, a to kur*a tak nie wygląda. Ci goście trenują jak profesjonaliści. Ci ludzie trenują lepiej niż niektórzy profesjonalni zawodnicy, którzy są w grze od 5 czy 10 lat.

Zawodnik otwarcie przyznał, że popiera występy popularnych osobistości w sportach walki i wierzy, że to właśnie popularność ma największe znaczenie jeśli chodzi o sprzedaż PPV.

Popieram YouTuberów i TikTokerów, którzy się na to decydują, bo koniec końców chodzi tu o zarabianie pieniędzy. Ci ludzie mają ogromną bazę fanów. Sporo osób marudzi jak Jake czy Logan zarabiają miliony dolarów, a my, profesjonalni sportowcy, którzy od lat są w tym sporcie nigdy nie zobaczą takich wypłat. Rzeczywistość jest taka – to właśnie twoja marka i baza fanów generują sprzedaż. Nauczyłem się tego kiedy byłem w organizacji z USA. Tak jest do dzisiaj.

Legendarny „Mighty Mouse” (30-4-1 MMA) rozstał się z organizacją UFC i przeszedł do ONE w 2019 roku w ramach pierwszego w historii MMA transferu zawodników pomiędzy dużymi organizacjami. Azjatycki gigant przekazał wtedy do UFC, Bena Askrena. DJ w przeszłości uznawany był za najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe. W swojej karierze pokonał m.in. Henry’ego Cejudo, Kyojiego Horiguchiego czy Josepha Benavideza.

W swojej ostatniej walce w klatce przegrał on z Adriano Moraesem przez TKO. Była to jego pierwsza porażka w karierze przez skończenie przed czasem. „Mighty Mouse” wygrał swoje trzy pierwsze  walki w ONE Championship, wygrywając przy okazji turniej Grand Prix wagi muszej. Pokonał wtedy Yuyę Wakamatsu, Tatsumitsu Wadę oraz Danny’ego Kingada.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of bassline9
bassline9

Legacy FC
Bantamweight

1,863 komentarzy 4,052 polubień

Ma rację, nigdy nie zobaczą takich wypłat.
:frankapprove:

Odpowiedz polub

Avatar of Abe
Abe

Shark Fights
Middleweight

1,269 komentarzy 3,704 polubień

Na początku tytuł przeczytałem "Dwumetrowy Johnson..."
:beczka:

Odpowiedz polub

Avatar of Genowefa Pierozek
Genowefa Pierozek

BAMMA
Bantamweight

751 komentarzy 540 polubień

Chłop po latach zrozumiał ze trzeba się reklamować … tak mu jeblo na mózg ze zaczął wszystkich popierać jak prawdziwy neofita

Odpowiedz polub

Avatar of ZELAZNAREKA
ZELAZNAREKA

UFC
Middleweight

11,178 komentarzy 3,757 polubień

Najwięksi popierają freaki a Wy tu czasami piszecie o patogalach w Polsce

Wstyd cohones,wstyd.

Czas docenić Szczene :)

Odpowiedz polub

Avatar of Bambo
Bambo

PRIDE FC
Welterweight

6,639 komentarzy 35,919 polubień

A ja nie popieram jakby coś :fjedzia:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Purpurion
Purpurion

Jungle Fight
Welterweight

310 komentarzy 690 polubień

można gadac wiele ale jakby nie patrzeć to chłop ma rację takie spierdolone czasy mamy niestety

Odpowiedz polub