Deiveson Figueiredo nie jest zadowolony z tego, że organizacja UFC postanowiła wprowadzić tymczasowy tytuł mistrzowski w kategorii muszej. Brazylijczyk grozi, że jeżeli nie dadzą mu oni podwyżki to nie zamierza występować w dywizji do 56 kilogramów.

Figueiredo nie jest w stanie bronić swojego pasa mistrzowskiego kategorii muszej UFC w najbliższych miesiącach przez kontuzję. W tej sytuacji organizacja postanowiła zestawić ze sobą dwóch czołowych zawodników tej dywizji, Kai Kara-France i Brandona Moreno, którzy zawalczą o tymczasowy pas mistrzowski 30 lipca na gali UFC 277. „Bóg Wojny” z Brazylii w rozmowie z MMA Fighting wypowiedział się na ten temat.

Jestem bardzo zdenerwowany i wyślę UFC wszystkie badania, które dowodzą mojej kontuzji, bo słyszałem, że ich nie otrzymali. Oczywiście, że to się wydarzyło. Myślę, że wystąpiły pewne braki w komunikacji, UFC miało otrzymać dokumenty z dowodami mojego urazu, ale z tego co słyszałem to ich nie dostali. Mogli ze mną porozmawiać zamiast planować walkę o tymczasowy tytuł mistrzowski. To pier*olenie. Uratowałem UFC decydując się na najszybszy powrót do klatki w historii UFC jako mistrz, a teraz mnie oszukują. Pas mistrzowski jest mój, nie ma innego oprócz tego plastikowego, tego żartu, który zorganizowali w walce Brandona Moreno i Kai Kara-France.

Brazylijski mistrz kategorii muszej nie jest zadowolony z zachowania UFC i stawia warunki swojego pozostania w dywizji do 56 kilogramów. Chodzi o kwestie finansowe.

Nie wykluczam przejścia do kategorii koguciej, wszystko zależy od UFC. Jeśli porozmawiamy i zwiększą moje zarobki w organizacji to zostanę w tej dywizji. Jeśli nic się jednak nie wydarzy to będę zmuszony przejść do wyższej kategorii wagowej. Zostanę w dywizji do 56 kilogramów jeśli dadzą mi podwyżkę. Chciałem przejść do kategorii koguciej, ale nadal planowałem trzy pojedynki w dywizji muszej. Decyzją o wprowadzeniu tymczasowego pasa mistrzowskiego zwiększyli prawdopodobieństwo mojego przejścia do wyższej kategorii wagowej o 95%.

Figueiredo (21-2-1 MMA, UFC 10-2-1) odzyskał tytuł mistrzowski podczas styczniowej gali UFC 270. Wygrał wówczas z Brandonem Moreno po niezwykle wyrównanym pojedynku przez jednogłośną decyzję sędziów. Brazylijczyk dla największej organizacji na świecie walczy od 2017 roku. Wcześniej tytuł zdobył w walce z Josephem Benavidezem w lipcu 2020 roku. Figueiredo 17 z 21 zwycięstw odnosił kończąc swoich rywali przed czasem. Jego walki z Moreno były świetnym widowiskiem dla fanów. W przypadku wygranej Meksykanina z Kara-France, UFC z pewnością będzie chciało zorganizować czwartą walkę Figueiredo z Moreno. Najpierw jednak ten musi wygrać z reprezentantem City Kickboxing.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

13 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

MrRoshi

UFC
Middleweight

10,256 komentarzy 26,457 polubień

Kolejny kurla zadajacy sie z Cejudo ktoremu nie wyjdzie to na dobre :matt:

Odpowiedz 3 polubień

seroslav

Oplot Challenge
Heavyweight

193 komentarzy 515 polubień

Dana napewno bardzo się tym przejmie. Niech mu ktoś powie że ta dywizja poza paroma wyjątkami #nikogo

Odpowiedz polub

Skaczomcy przez płot

Brutaal
Lightweight

502 komentarzy 1,318 polubień

Pewnie maile z dowodami kontuzji się pogubiły po drodze z Brazylii do USA w kablach i skręciły w złą stronę :mamed: za dużo zer i jedynek.

Odpowiedz 1 Like

MrRoshi

UFC
Middleweight

10,256 komentarzy 26,457 polubień
maras

UFC
Middleweight

11,943 komentarzy 54,214 polubień

Uwaga, wizualizacja tego szantażu na przykładzie

Odpowiedz 6 polubień

Komentator Internetu

WSOF
Strawweight

3,085 komentarzy 5,937 polubień

Nie no teraz to Dana jest wielce przestraszony nie ma co.

Odpowiedz polub

Traveler

Oplot Challenge
Featherweight

16 komentarzy 71 polubień

Kto to jest? to jakiś zawodnik MMA?

Odpowiedz polub

KaczFC

Legacy FC
Featherweight

1,920 komentarzy 1,966 polubień

Co ten figurant wyczynia :werdum:

Odpowiedz polub

vonski

BAMMA
Welterweight

900 komentarzy 2,244 polubień

Wielu szantażowało, nikomu się nie udało...

:einsteinsmoke:

Odpowiedz polub

Raven

EFC Africa
Light Heavyweight

2,952 komentarzy 9,536 polubień

Ten to jest kurwa debil. Skoro Danka miał wyjebane na groźby emerytury Cejudo, to ten - wyjątkowej klasy - szantaż i groźby zmiany kategorii wagowej Figurki obeszły zapewne Łysego jak cena za kwintal pszenicy w Bangladeszu :matt:
Albo mu dadzą więcej kasy i zostanie w muszej, albo pójdzie wyżej za to samo siano... No kurwa Biały już pewnie liczy Talary na jego podwyżkę:beczka:

Odpowiedz polub

SławekDesperski

Jungle Fight
Heavyweight

427 komentarzy 1,376 polubień
Bambo

Bellator
Bantamweight

3,937 komentarzy 14,488 polubień

Kto to jest? to jakiś zawodnik MMA?

Nie, chyba jakiś youtuber.

Odpowiedz polub

łajcior

Shark Fights
Featherweight

1,126 komentarzy 1,581 polubień

Na pewno ktoś się przejmie skoro jego brak oznacza że najprawdopodobniej mistrzem będzie ogólnie lubiany Moreno który ma za sobą cały kraj Meksyku
Kogo obchodzi jakiś karłowaty i bucowaty brazol który zaczął farbować włosy po to żeby ludzie kojarzyli kto to jest

Odpowiedz 1 Like