Informacja prasowa: 

Dawid Pasternak (8-3, 4 KO, 1 SUB) podejmie Rafała Statkiewicza (1-1, 1 KO) podczas gali FEN 22, która 20 października odbędzie się w Poznaniu. Walka została zakontraktowana w limicie kategorii koguciej.

Pasternak to 28-letni zawodnik pochodzący z Gniezna. Z ośmiu dotychczas odniesionych zwycięstw, pięć miało miejsce przed czasem – cztery przez nokauty, jedno przez poddanie. W styczniu tego roku Pasternak odprawił z kwitkiem już w pierwszej rundzie Sławomira Szczepańskiego. Wcześniej wygrywał przed własną publicznością w Gnieźnie z Tomasem Zającem, a w 2014 roku decyzją sędziów dwa do remisu zwyciężył z Mateuszem Rajewskim. Pasternak to jeden z najlepszych zawodników w kategorii koguciej w Polsce.

Statkiewicz w zawodowym MMA zadebiutował w listopadzie 2016 roku, gdy przez TKO w pierwszej rundzie pokonał Wojciecha Piordasa. Trenujący na co dzień w klubie Ankos MMA Poznań zawodnik wraca do klatki po prawie dwóch latach przerwy. Występ podczas FEN 22 będzie jego debiutem pod szyldem FEN.

Dwóch debiutantów w FEN, dwóch jakże różnych, ciekawych zawodników. Waga kogucia zawsze była u nas bardzo mocna, ciekaw jestem, jak dwie nowe twarze poradzą sobie w klatce. Jedno jest pewne – zarówno Dawid, jak i Rafał zrobią wszystko, by dzięki zwycięstwu w Poznaniu zrobić pierwszy krok w kierunku pasa mistrzowskiego – powiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

Karta walk FEN 22:

Walka wieczoru: 
Damian Grabowski VS Jose Rodrigo Guelke -120 kg

Karta walk:
Mateusz Rębecki VS Łukasz Kopera -70 kg*
Bartosz Leśko VS Tomasz Kondraciuk -84 kg
Kamil Gniadek VS Jacek Jędraszczyk -77 kg
Kamil Łebkowski VS Łukasz Demczur -66 kg
Krzysztof Klaczek VS TBA -66 kg
Łukasz Radosz VS TBA -85 kg K-1
Dawid Pasternak VS Rafał Statkiewicz -61 kg

*walka o pas

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.