Dawid Pasternak (MMA 9-5-0) po zwycięskim pojedynku z Dawidem Romańskim (MMA 3-1-0) na gali Babilon MMA 20, poinformował o zakończeniu zawodowej kariery w mieszanych sztukach walki. Jak sam powiedział, jest to związane ze sprawami prywatnymi, jednak sam liczy na to, że swoją wiedzę będzie mógł przekazywać innym na sali treningowej.

Zawodową karierę Pasternak rozpoczął w marcu 2013 roku od znokautowania w drugiej rundzie Przemysława Dobiały. W kolejnych pojedynkach pokonywał Martina Jarosa, Mateusza Karpińskiego, Mateusza Rajewskiego i Gevorga Vardanyana.

Po pięciu zwycięstwach z rzędu przyszedł czas przegranych. Na Slugfest 4 Dawid Pasternak został poddany przez Damiana Szmigielskiego, natomiast cztery miesiące później również przez poddanie pokonał go Piotr Olszynka.

W 2016 roku zawodnik z Poznania udanie wrócił do klatki nokautując kopnięciem na korpus Tomasa Zajaca. Pół roku później przez techniczny nokaut odprawił Artura Jevsejcika. 2017 rok Pasternak zakończył jednak przegraną przez poddanie w pierwszej rundzie w starciu z Piotrem Wróblewskim.

W 2018 roku Pasternak stoczył dwie walki – w czerwcu ciosami pokonał Sławomira Szczepańskiego, natomiast w październiku decyzją sędziów przegrał z Rafałem Statkiewiczem. W październiku 2019 roku powróćił do klatki po rocznej przerwie, jednak już w pierwszej odsłonie został poddany przez Sylwestra Millera. Serię dwóch przegranych z rzędu Pasternak przerwał po pokonaniu Dawida Romańskiego w drugiej rundzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of VikingIno
VikingIno

Brutaal
Light Heavyweight

603 komentarzy 1,015 polubień

Szkoda moglby dać jeszcze parę dobrych walk

Odpowiedz polub