Wielu kibiców obawiało się, czy Darren Till będzie w stanie zmieścić się w limicie kategorii półśredniej przed walką mistrzowską z Tyronem Woodleyem na gali UFC 228. Anglik wniósł na wagę 169 funtów i wysłał prosty przekaz swoim niedowiarkom. Eoghan Gallagher, specjalista od żywienia Tilla, zapewnia, że Darren jest w stanie bez żadnych problemów dalej występować w dywizji półśredniej.

Ścinanie wagi poszło nadzwyczaj dobrze. Byłem przekonany, że Darrenowi się uda, myślę również, że jest on w stanie z łatwością zbijać do wagi półśredniej przez kolejne lata. Wszystko zależy od tego, jakie ma zamiar poczynić kroki w przyszłości.

Jesteśmy całkowicie przekonani, że Darren zawsze zrobi odpowiednią wagę, jeśli zostanie wprowadzony system, w którym pracujemy nad określonym celem przez pewien okres czasu i nie zostawiamy wszystkiego na ostatnią chwilę. Przed tą walką pracowałem z Tillem bardzo krótko. Spotkałem się z nim, a po 20 dniach ważył już 169 funtów.

Gallagher podkreśla jak ważne jest wcześniejsze przygotowanie do procesu ścinania wagi.

W najlepszym wypadku chciałbym spędzić z Darrenem 6-8 tygodni w Liverpoolu przed następną walką. Zrobilibyśmy dłuższy obóz niż w przypadku starcia z Woodleyem. Mógłbym pomóc mu zejść z wagą trochę wcześniej i w mniej agresywny sposób. Waga spadałaby powoli, dzięki czemu cały proces okazałby się niezwykle łatwy.

Darren Till w przeszłości dwa razy wniósł na wagę o kilka funtów za dużo. Anglik nie podjął jeszcze decyzji w jakiej kategorii wagowej zamierza występować w przyszłości.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.