Organizacja UFC zapowiedziała prawdziwą wojnę w Europie! 10 kwietnia na drugiej gali UFC on ABC dojdzie do starcia Derrena Tilla z Marvinem Vettorim. Oczywiście wydarzenie nie odbędzie się w Europie, ale w centrum APEX w Las Vegas – pozostaje jedynie nazwa gali, odnosząca się do mocnych zawodników z Europy.

Darren Till porzucił wagę półśrednią w związku z problemem osiągnięcia limitu wagowego. Brytyjczyk tym samym przeniósł się do kategorii średniej, gdzie wygrał z Kelvinem Gastelumem na gali UFC 244. Następnie Darren stoczył przyjemną dla oka walkę z były mistrzem kategorii średniej — Robertem Whittakerem w Abu Zabi, jednak przegrał na punkty. Z pewnością Anglik w nowej dla siebie dywizji jest w stanie namieszać, jednak potrzebuje większego doświadczenie, w tym wypadku jego przyszły rywal jest kolejnym, solidnym testem.

Na drodze Tilla tym razem stanie mocny Marvin Vettori, który niegdys walczył z popularnym Israelem Adesanyą i według wielu wygrał to starcie, ale sędziowie nie byli takiego zdania. Włoch w 2020 roku rozprawił się z Jackiem Hermanssonem oraz Karlem Robersonem, tak naprawdę zawodnik jest o krok od mistrzowskiej szansy, jednak potrzebuje Darrena Tilla na swoim rozkładzie.

Ponadto na gali UFC on ABC 2 zobaczymy wiele ciekawych nazwisk, wśród nich są m.in: Nina Ansaroff, Mackenzie Dern, Yorgan De Castro, Jarjis Danho, Sodiq Yusuff czy Mike Perry.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.