Pojedynek w kategorii półśredniej pomiędzy Darrenem Tillem (MMA 17-1), a Jorge Masvidalem (MMA 32-13) został walką wieczoru gali UFC on ESPN+ 5, która odbędzie się 16 marca w Londynie.

Reprezentant gospodarzy powróci do oktagonu po raz pierwszy od czasu przegranego boju mistrzowskiego z Tyronem Woodleyem, który zadał Tillowi jedyną porażkę w karierze. Wcześniej Anglik wygrywał między innymi z takimi zawodnikami jak Donald Cerrone czy Stephen Thompson. Till plasuje się na 3 miejscu w oficjalnym rankingu wagi półśredniej UFC.

Masvidal będzie starał się powrócić na ścieżkę zwycięstw po dwóch przegranych walkach z rzędu. W swoich ostatnich występach przegrywał przez decyzje z Demianem Maią oraz Stephenem Thompsonem. Rekord Masvidala od momentu przejścia do kategorii półśredniej w UFC wynosi 4-4. Amerykanin plasuje się na 9 miejscu w rankingu UFC.

21 KOMENTARZE

 1. W sumie papier pokazuje wpierdol na Masvidalu… A szkoda:corn:

  watpie, masvidal to swietny i poukladany boksersko zawodnik. Szkoda, ze nie zobaczymy go z nickiem diazem.

 2. Mało walk dzisiaj potrafi spowodować u mnie podjarke. To zestawienie bardzo dobre, oby więcej takich walk.

 3. Jak na coraz więcej gal w Europie, w małych odstępach czasu to bogato te rozpiski wyglądają. Brakuje jednak walk o pas, muszą to Europie zwrócić.

 4. Rok czekałem na to starcie. Masvidal jest bardziej poukładany jako zawodnik mma. W razie potrzeby może się posiłkować zapasami. Nawet jeżeli Masvidal nie jest super zajebistym zapasiorem, to trening zapaśniczy w ATT powinien wystarczyć na Tilla.

 5. Masvidall za dużo już przegrywał, niema żadnych perspektyw, nie ma już poco walczyc jak tylko dla $. Młody zawodnik po jednej porażce w walce o pas gdzie były emocje, i nie był sobą,   z swoją naturalną presją go rozbije.

 6. O tak! Na to czekałem. Nie pamietam już dnia, w ktorym ogłoszono dwa tak zajebiste zestawienia, które nie były o pas (  oraz Edson vs Justin rzecz jasna) 

  Czyli Confington nie dostanie po pysku :arielcry:

  Nic sie niemartw, Pan wpierdol go dopadnie, prędzej czy później, jak kazdego.

 7. A kim, koczkodanem ?

  Był sobą w rozumieniu że  nie podołał psychicznie rangi wydarzenia. Tyron jest również  lepszym zawodnikiem. Ale teraz nie będzie walczył z Tyronem tylko z Masvidalem który okazał się za słaby na mistrza , walczy dla  $. Nawet nie doczłapał sie do walki o pas. Z takim zawodnikiem jak Gamebred , Till powinien potrafić wrócić do tego co robił przedtem , do dyspozycji psychicznej która dawałą mu wygrane plus jego warunki plus młodość i liczenie się nadal w walce o pas.

  MAsvidal jest dla niego za mały. Chodzi też o masę. Tyron to koks i mistrz. A karateka jest wysoki dlatego z karateką dał słaby występ oraz dlatego że walka była furtką do walki o pas. Teraz jest inaczej.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.