Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, na gali Babilon MMA 3 dojdzie do konfrontacji Daniela „Skiby” Skibińskiego z Davym Gallonem.

Daniel jest niepokonany od czterech pojedynków i zajmuje #8 pozycję w rankingu MMARocks najlepszych półśrednich w Polsce. W styczniu był dwa tygodnie w American Top Team, gdzie szlifował formę wraz z Mateuszem Gamrotem i Salim Touahrim, trenując m.in. z Jorgem Masvidalem, Thiago Alvesem, Colbym Covingtonem czy Willem Brooksem. Dla Daniela będzie to druga walka dla Babilonu. W debiucie udało mu się poddać Łukasza Szczerka rzadkim poddaniem Von Flue. Organizacja potwierdziła również, że „Skiba” związał się z nią długoterminowo i kontrakt będzie obowiązywał na kilka walk.

Francuz Davy Gallon polskim fanom znany jest z występów na IFN i FEN. Na tych galach udało mu się pokonać Mariusza Radziszewskiego, Rafała Błachutę czy Michała Michalskiego.

Trzecia edycja gali Babilon MMA odbędzie się 16 marca w Radomiu. W walce wieczoru wystąpi złoty medalista olimpijski Szymon Kołecki.

Walka wieczoru:

93 kg: Szymon Kołecki – Łukasz Borowski

Karta główna:

83,9 kg: Rafał Haratyk – TBA
77,1 kg: Daniel Skibiński – Davy Gallon
77,1 kg: Michał Elsner – Łukasz Bugara
65,8 kg: Daniel Rutkowski – Mateusz Siński
77,1 kg: Kamil Oniszczuk – Paweł Celiński
120 kg: Michał Orkowski – Łukasz Łysoniewski
83,9 kg: Piotr Przepiórka – TBA
65,8 kg: Damian Zorczykowski – Krystian Krawczyk

Karta wstępna (semi-pro):
65,8 kg: Piotr Kacprzak – Dawid Wylegała

22 KOMENTARZE

 1. Zapowiada sie ciekawa walka, bo Francuz ma czym udaerzyc, a Daniel lubi przyjac. Z tym europejskim topem to Skiba troche przesadzil, bo Gallon dopiero co dostal KO od przecietnego Hiszpana i to w lekkiej 😉

 2. Trzecia edycja gali Babilon MMA odbędzie się 17 marca w Radomiu.

  Gala Babilon MMA3 jest przeniesiona na 16 marca z uwagi na UFC w Londynie, które będzie właśnie 17.03.2018.

 3. Z tym europejskim topem to Skiba troche przesadzil, bo Gallon dopiero co dostal KO od przecietnego Hiszpana i to w lekkiej 😉

  Oj tam, czepiasz się 😉

  Na tapology w rankingu Europe Western WW jest 7, Skiba 17.

  Europe Eastern WW jest 6, a Skiba 13.

  Jest europejski top jak nic 😉

  Na fightmatrixie jak walczył w WW najwyżej był na #154 globalnie, Skiba obecnie jest #279.

  Tak czy inaczej rankingowo, jeśli Daniel wygra (w co mocno wierzę), pójdzie nieco do góry. I przy okazji zobaczymy, w którym kierunku zmierza kariera Skiby.

 4. Oj tam, czepiasz się 😉

  Na tapology w rankingu Europe Western WW jest 7, Skiba 17.

  Europe Eastern WW jest 6, a Skiba 13.

  Jest europejski top jak nic 😉

  Na fightmatrixie jak walczył w WW najwyżej był na #154 globalnie, Skiba obecnie jest #279.

  Tak czy inaczej rankingowo, jeśli Daniel wygra (w co mocno wierzę), pójdzie nieco do góry. I przy okazji zobaczymy, w którym kierunku zmierza kariera Skiby.

  Wcale sie nie czepiam, bo to ciekawe starcie, ale uwazam, ze Pawlak pokonalby obu, a i jemu daleko do europejskiego topu 😉

 5. Bardzo dobre zestawienie, Gallon ma już jakąś rozpoznawalność, dobrze, że Babiloński postanowił to wykorzystać. Ciekawe kto dla Haratyka…

 6. Super! Moze jak wygra ze Skiba w koncu Jozwiak pozwoli mu walczyc( lub bronic pasa) bo juz sie kurwa pogubilem w FEN:lol:

 7. Wcale sie nie czepiam, bo to ciekawe starcie, ale uwazam, ze Pawlak pokonalby obu, a i jemu daleko do europejskiego topu 😉

  Pawlak ma walczyć w marcu z tego co się dogrzebałem na FB.

  Na sherdogu jest w kategorii wagowej MW (poszedł wyżej?). Idąc dalej…może zestawienie z Haratykiem?

 8. Ale policzek dla Jóźwiaka :DC: ich mistrz wybiera organizacje, ktora jak to okreslil prezes 'nie jest dla nich żadną konkurencją'.

  Co to się podziało z najmocniejszą kategorią półśrednią we wszechświecie? :mamed:

 9. Ale policzek dla Jóźwiaka :DC: ich mistrz wybiera organizacje, ktora jak to okreslil prezes 'nie jest dla nich żadną konkurencją'.

  Co to się podziało z najmocniejszą kategorią półśrednią we wszechświecie? :mamed:

  Polski światek mma (zawodnicy, promotorzy, menagos, organizacje, itd.) urządził sobie ostatnio nie lada gangbang na fenie, chociaż bardziej pasuje określenie gang rape, bo fen raczej na to zgody nie wyraził. Przypuszczalnie zakończy się to soczystym i bolesnym finiszem…A poza umęczonym, zużytym fenem nikt nawet łzy nie uroni. Miała być exclusive, a wyszła kolejna zwykła, przeciętna…organizacja. Równia pochyła. Jedyną szansę można upatrywać, podobnie jak w przypadku pań co sprzedają swój…wizerunek, w inwestycji w stworzenie nowego odpowiedniego 'imażu' od stóp do głów. A i prawników też przydałoby się wymienić.

 10. Ale policzek dla Jóźwiaka :DC: ich mistrz wybiera organizacje, ktora jak to okreslil prezes 'nie jest dla nich żadną konkurencją'.

  Co to się podziało z najmocniejszą kategorią półśrednią we wszechświecie? :mamed:

  Nie wiem na ile to błąd, a na ile problemy finansowe, ale Paweł w pewnym momencie odpuścił całkiem ciekawych zawodników, za sprowadzenie których byli w końcu chwaleni przez środowisko. To może nie jest jakiś gwóźdź do trumny, ale na pewno poważny strzał w stopę.

  A co do zestawienia, to mi się podoba. Davy wcześniej miał fajną serię, przez wtopę z uczestnikiem TUFa nie należy go skreślać, bo Hiszpan zwyczajnie ma czym uderzyć. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że Skiba nie walczył jeszcze z takim zawodnikiem.

 11. Nie wiem na ile to błąd, a na ile problemy finansowe, ale Paweł w pewnym momencie odpuścił całkiem ciekawych zawodników, za sprowadzenie których byli w końcu chwaleni przez środowisko.

  Zeby poznac odpowiedz na to pytanie wystarczy posluchac Mysiali.

  Jozwiakowi moga strzelic guziki z koszuli wszyscy mu zawodnikow kradna.

  Nazywanie Francuza zawodnikiem FEN w sytuacji gdy nie walczyl tam od dwoch lat to troche przegiecie. Dolaczyl po prostu do grona Mistrzow tej organizacji, ktorzy po zdobyciu pasa juz sie tam wiecej nie pojawili, bo to praktycznie norma.

 12. Tych ciekawych zawodników zastąpił niejaki Trybson Trybała która zgarnia największą wypłatę we FEN , Cóż z tego że ci wyżej prezentują świetny poziom skoro Janusz i tak wybierze  trybsona i piwo z Biedronki na promocji

 13. Tych ciekawych zawodników zastąpił niejaki Trybson Trybała która zgarnia największą wypłatę we FEN , Cóż z tego że ci wyżej prezentują świetny poziom skoro Janusz i tak wybierze  trybsona i piwo z Biedronki na promocji

  Niewykluczone, ze Trybson w ogolnym rozrachunku to nawet by na siebie zarobil, gorzej chyba z tymi murzynskimi bebniarzami, polykaczami ognia i reszta menazerii, ktora starali sie przebic KSW.

 14. Świetne zestawienie, swoją drogą Davy Gallon Mistrz FEN-u w najmocniejszej dywizji tej organizacji, który nie miał okazji obronić pasa bo nie mogli się z nim dogadać. Teraz zawalczy w Babilonie a Jóźwiak mówi, że to nie jest dla nich konkurencja :siara:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.