Daniel Rutkowski (7-2, 3-0 Babilon MMA) zaprezentował się z bardzo dobrej strony na gali Babilon MMA 7. „Rutek” pokonał Łukasza Rajewskiego (8-5, 0-1 Babilon MMA) jednogłośną decyzją sędziów.

Rajewski od początku dobrze pracował nad kontrolą dystansu, powstrzymując Rutkowskiego prostymi na korpus i głowę. Po minucie wymian w stójce „Rutek” ruszył do klinczu, spychając „Raja” pod siatkę. Na moment udało się uciec Rajewskiemu z uchwytu, jednak Rutkowski szybko ruszył ponownie do klinczu i po chwili świetnie rzucił rywala na matę. Zawodnik z Radomia bardzo dobrze pracował zapaśniczo próbując męczyć Rajewskiego.

W drugiej rundzie „Raju” szybko próbował narzucić swoje tempo rywalowi, jednak „Rutek” automatycznie ruszył po nogi rywala sprowadzając go do parteru. Po chwili walka wróciła do stójki, jednak zawodnik z Radomia po raz kolejny poszedł po sprowadzenie. To w świetny sposób skontrował Rajewski, który odruchowo skręcił się po nogę rywala. „Raju” próbował za wszelką cenę poddać przeciwnika dźwignią na nogę, jednak ostatecznie żadna z akcji nie okazała się skuteczna.

Po raz kolejny zapaśniczą dominację pokazał Rutkowski w trzeciej rundzie. Rajewski z sekundy na sekundę tracił szansę na ucieczkę ze złej dla siebie pozycji. „Rutek” przez cały czas na zmianę dociskał przeciwnika do siatki i kontrolował przebieg starcia w parterze. Zawodnik z Poznania starał się zaskoczyć przeciwnika dźwigniami na nogi, jednak żadna z akcji nie doszła do skutku.

Dla Rutkowskiego było to już siódme zwycięstwo z rzędu i trzecie pod szyldem organizacji Babilon MMA. „Rutek” w poprzednich starciach skończył przed czasem Mateusza Sińskiego i Aleksandra Georgasa.

13 KOMENTARZE

 1. Fajna walka, dużo się działo, bardzo przyjemnie ogląda się takie pojedynku. Rutek mocny zapasior a jak wiadomo mocne zapasy łatwiej wykorzystać przeciwko mocnej stójce niż na odwrót. Trochę dziwi mnie dobór przeciwników przez Raja, stylistycznie makabra dla niego. Ambicje biorą górę i to też trzeba szanować.

  P.S. Ten Rutek spoko koleżka się wydaje.

 2. Daniel Rutkowski pokonał Łukasza Rajewskiego decyzją sędziów po świetnej walce na Babilon MMA 7

  Daniel Rutkowski (7-2, 3-0 Babilon MMA) zaprezentował się z bardzo dobrej strony na gali Babilon MMA 7. "Rutek" pokonał Łukasza Rajewskiego (8-5, 0-1 Babilon MMA) jednogłośną decyzją sędziów.

  Rajewski od początku dobrze pracował nad kontrolą dystansu, powstrzymując Rutkowskiego prostymi na korpus i głowę. Po minucie wymian w stójce "Rutek" ruszył do klinczu, spychając "Raja" pod siatkę. Na moment udało się uciec Rajewskiemu z uchwytu, jednak Rutkowski szybko ruszył ponownie do klinczu i po chwili świetnie rzucił rywala na matę. Zawodnik z Radomia bardzo dobrze pracował zapaśniczo próbując męczyć Rajewskiego.

  W drugiej rundzie "Raju" szybko próbował narzucić swoje tempo rywalowi, jednak "Rutek" automatycznie ruszył po nogi rywala sprowadzając go do parteru. Po chwili walka wróciła do stójki, jednak zawodnik z Radomia po raz kolejny poszedł po sprowadzenie. To w świetny sposób skontrował Rajewski, który odruchowo skręcił się po nogę rywala. "Raju" próbował za wszelką cenę poddać przeciwnika dźwignią na nogę, jednak ostatecznie żadna z akcji nie okazała się skuteczna.

  Po raz kolejny zapaśniczą dominację pokazał Rutkowski w trzeciej rundzie. Rajewski z sekundy na sekundę tracił szansę na ucieczkę ze złej dla siebie pozycji. "Rutek" przez cały czas na zmianę dociskał przeciwnika do siatki i kontrolował przebieg starcia w parterze. Zawodnik z Poznania starał się zaskoczyć przeciwnika dźwigniami na nogi, jednak żadna z akcji nie doszła do skutku.

  Dla Rutkowskiego było to już siódme zwycięstwo z rzędu i trzecie pod szyldem organizacji Babilon MMA. "Rutek" w poprzednich starciach skończył przed czasem Mateusza Sińskiego i Aleksandra Georgasa.

  i to jest news..:redford:

 3. Fajna walka, dużo się działo, bardzo przyjemnie ogląda się takie pojedynku. Rutek mocny zapasior a jak wiadomo mocne zapasy łatwiej wykorzystać przeciwko mocnej stójce niż na odwrót. Trochę dziwi mnie dobór przeciwników przez Raja, stylistycznie makabra dla niego. Ambicje biorą górę i to też trzeba szanować.

  P.S. Ten Rutek spoko koleżka się wydaje.

  Siedziałem obok Rutka na Babilonie w Międzyzdrojach. Trochę pogadaliśmy, naprawdę spoko koleś, bardzo pozytywny.

 4. Do wczoraj nie wiedziałem że w Radomiu mają takie linie lotnicze :razz:enn:

  Na nieszczęście dla Raja miał wykupione bilety na: Business Class 😆

 5. Kolejny raz sie sprawdza ze baza zapasnicza jest najlepsza pod MMA. Ja w chuj zaluje ze robie zapasy tylko raz w tyg. Rzut Rajem jak workiem:antonio:

 6. Kolejny raz sie sprawdza ze baza zapasnicza jest najlepsza pod MMA. Ja w chuj zaluje ze robie zapasy tylko raz w tyg. Rzut Rajem jak workiem:antonio:

  Otoz to, zapasy i "najlepszy kickbokser w polskim mma" nie ma podjazdu

 7. Fajna walka. Rutkowski swoimi zapasami może naprawdę dużo osiągnąć na Polskim podwórku, wyjasnil Rajewskiego który nie licząc dobrej stojki jest sredniakiem w MMA, w Ksw sobie już kilka razy nie poradzil i jak widać Babilon to też dla niego wysokie progi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.