Daniel Rutkowski (7-2, 3-0 Babilon MMA) zaprezentował się z bardzo dobrej strony na gali Babilon MMA 7. „Rutek” pokonał Łukasza Rajewskiego (8-5, 0-1 Babilon MMA) jednogłośną decyzją sędziów.

Rajewski od początku dobrze pracował nad kontrolą dystansu, powstrzymując Rutkowskiego prostymi na korpus i głowę. Po minucie wymian w stójce „Rutek” ruszył do klinczu, spychając „Raja” pod siatkę. Na moment udało się uciec Rajewskiemu z uchwytu, jednak Rutkowski szybko ruszył ponownie do klinczu i po chwili świetnie rzucił rywala na matę. Zawodnik z Radomia bardzo dobrze pracował zapaśniczo próbując męczyć Rajewskiego.

W drugiej rundzie „Raju” szybko próbował narzucić swoje tempo rywalowi, jednak „Rutek” automatycznie ruszył po nogi rywala sprowadzając go do parteru. Po chwili walka wróciła do stójki, jednak zawodnik z Radomia po raz kolejny poszedł po sprowadzenie. To w świetny sposób skontrował Rajewski, który odruchowo skręcił się po nogę rywala. „Raju” próbował za wszelką cenę poddać przeciwnika dźwignią na nogę, jednak ostatecznie żadna z akcji nie okazała się skuteczna.

Po raz kolejny zapaśniczą dominację pokazał Rutkowski w trzeciej rundzie. Rajewski z sekundy na sekundę tracił szansę na ucieczkę ze złej dla siebie pozycji. „Rutek” przez cały czas na zmianę dociskał przeciwnika do siatki i kontrolował przebieg starcia w parterze. Zawodnik z Poznania starał się zaskoczyć przeciwnika dźwigniami na nogi, jednak żadna z akcji nie doszła do skutku.

Dla Rutkowskiego było to już siódme zwycięstwo z rzędu i trzecie pod szyldem organizacji Babilon MMA. „Rutek” w poprzednich starciach skończył przed czasem Mateusza Sińskiego i Aleksandra Georgasa.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.