Daniel Rutkowski pokonał Damiana Zorczykowskiego przez TKO w trzeciej rundzie i został nowym mistrzem organizacji Babilon MMA w kategorii piórkowej.

Zorczykowski wyprowadził wysokie kopnięcie, które Rutkowski wychwycił, a następnie sprowadził walkę do parteru. Zorczykowski dał radę wrócić do stójki, ale po chwili Rutkowski przycisnął Damiana do narożnika, gdzie rozpoczął pracę nad obaleniem. Zorczykowski zerwał uchwyt i pojedynek przeniósł się na środek klatkoringu. Rutkowski stale wywierał presję, ale Zorczykowski również trafiał mocnymi uderzeniami. Daniel w końcu dopiął swego i przeniósł pojedynek do parteru. Zorczykowski aktywnie pracował z gardy. Ostatnie półtorej minuty Rutkowski kontrolował walkę z góry, jednak nie był w stanie wyrządzić większej krzywdy rywalowi.

Rutkowski skoncentrował się na rozbijaniu wykrocznej nogi Damian, który stale odpowiadał kombinacjami bokserksimi. Rutkowski na sekundę posadził Zorczykowskiego na ziemi, jednak ten dał radę wstać i przycisnąć Daniela do narożnika. Rutkowski szybko jednak przejął inicjatywę w walce na chwyty i ponownie sprowadził walkę do parteru. Zorczykowski zagroził swojemu przeciwnikowi gilotyną, ale „Rutek” uwolnił się z tej techniki i rozpoczął pracę nad rozbijaniem Damiana z górnej pozycji.

Zorczykowski od początku trzeciej rundy starał się zdobyć przewagę w stójce, ale szybko został sprowadzony na plecy przez Rutkowskiego. Damian kolejny raz szukał duszenia, a po chwili udało mu się wrócić na nogi. Daniel cały czas dążył do klinczu i parteru. Walka została na moment wstrzymana po ataku palcem w oko przez Damiana. Po wznowieniu Rutkowski trafił ładną kombinacją, po której sprowadził Zorczykowskiego do parteru. „Rutek” przeszedł do dosiadu i zaatakował swojego przeciwnika serią kilkudziesięciu ciosów, po których sędzia ringowy przerwał pojedynek. Daniel Rutkowski tym samym stał się nowym mistrzem Babilon MMA w wadze piórkowej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.