Omielanczuk.vs.Hamilton.Weigh

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Polski ciężki Daniel Omielańczuk (MMA 16-5-1, UFC 1-2, 5. w Rankingu PL) i kolos ze Stanów Zjednoczonych Anthony Hamilton (MMA 14-4, UFC 2-2) nie zrobili najlepszej reklamy królewskiej kategorii. Pojedynek ciężkich nie porywał akcją, ani widowiskowością, ani nawet siłą ciosu. Ostatecznie po nudnej trzyrundowej walce Anthony Hamilton w oczach sędziów punktowych okazał się lepszym zawodnikiem.

Amerykanin już od początku ruszył z kanonadą ciosów i całym impetem wgniótł Polaka w ścianę klatki. Zawodnik ze Seatle kleił się do Omielańczuka i punktował uderzeniami z góry. Pozostała część starcia miała podobny przebieg i ograniczała się do szybkiej utraty tlenu przez obu zawodników i powolnej pracy w klinczu, w tej kwestii bez dwóch zdań lepiej wyglądał „Freight Train”. Polak zdołał przejąć jedynie na chwilę inicjatywę w drugiej odsłonie, kiedy pięknie przy ścianie klatki obrócił sobie rywala i wyprowadził serię celnych uderzeń oraz kolano na korpus. Tej jakości widowisko, w dodatku o miano „być albo nie być” na pewno sporo dało do myślenia promotorom UFC.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

68 KOMENTARZE

 1. Tjo

  [​IMG]

  (Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Polski ciężki Daniel Omielańczuk (MMA 16-5-1, 5. w Rankingu PL) i kolos ze Stanów Zjednoczonych Anthony Hamilton (MMA 14-4) nie zrobili najlepszej reklamy królewskiej kategorii. Pojedynek ciężkich nie porywał akcją, ani widowiskowością, ani nawet siłą ciosu. Ostatecznie po nudnej trzyrundowej walce Anthony Hamilton w oczach sędziów punktowych okazał się lepszym zawodnikiem.

  Amerykanin już od początku ruszył z kanonadą ciosów i całym impetem wgniótł Polaka w ścianę klatki. Zawodnik ze Seatle kleił się do Omielańczuka i punktował uderzeniami z góry. Pozostała część starcia miała podobny przebieg i ograniczała się do szybkiej utraty tlenu przez obu zawodników i powolnej pracy w klinczu, w tej kwestii bez dwóch zdań lepiej wyglądał "Freight Train". Polak zdołał przejąć jedynie na chwilę inicjatywę w drugiej odsłonie, kiedy pięknie przy ścianie klatki obrócił sobie rywala i wyprowadził serię celnych uderzeń i kolano na korpus. Tej jakości widowisko, w dodatku o miano "być albo nie być" na pewno sporo dało do myślenia promotorom UFC.

  Tjo, mógłbyś spojrzeć o co chodzi z linkiem? bo na fb mi nie ładuję artykułu tylko 'mmarocks.pl'.

 2. Uległ, a to dobre, to był ten sam Daniel z września 2013 z Kanady, nic się nie zmienił poza tym ze przybyło mu tatuazów
  Po tej gali mam nadzieje Joe Silva wyciągnie odpowiednie wnioski nie tylko w stosunku do Daniela. Pomimo mojej sympatii dla polakow, nie chce czegoś takiego oglądać w lidze mistrzów

 3. Słabo się to oglądało niestety. King Bruce Lee jak zostanie w UFC to jeszcze sporo pracy przed nim. Mam nadzieje, ze Daniel sie jeszcze odbije, o ile będzie miał szanse.

 4. Na pewno lepiej niż z Rosholtem, ale nie wiem po co szedł po nogi w 2 rundzie zamiast ubić rywala, który przyjmować zaczął sporo ciosów bez większej obrony jakby osłabł.

  No, ale to jedna z walk z podtytułem klincz na tej gali, niestety. Nie przez Polaków, ale co zrobić. Klincz jeszcze spoko, ale mało aktywny klincz jest żenujący ;/ a to robili obcokrajowcy na tej gali najczęściej. Jedynie Paweł z tym sobie poradził z tych, którzy mieli rywali z takim planem.

 5. UFC to miejsca dla Tybury i Grabowskiego. Bez urazy Daniel, ale ciężko szukać punktu zaczepiania dla optymizmu. Postępu wielkiego nie ma, a rywal należy do najsłabszych w organizacji. Przykro się to oglądało.

 6. Daniel chciał powalczy, to było widać, Hamilton go zgniótł kilogramami. Najbardziej wkur…ia mnie brak chęci podjęcia ryzyka. Na tej gali zabrakło Polakom woli walki.

 7. Szkoda Daniela, ale skoro nie daje sobie rady z takimi przeciwnikami, to widocznie musi pożegnać się z UFC.

 8. Niestety nie ma z kim dać Danielowi walki na odbudowanie to już było dno ufc. Chyba że na szybko zatrudnią Bazelaka.

 9. Czemu Daniel na diecie "wyglądał" jak Daniel bez diety ??? Chyba w głowie dalej nic się nie zmieniło, szkoda że większość polaków nie podejmuje ryzyka i walczy asekuracyjnie . Szkoda straconej szansy :sad:. To teraz zostaje KSW i pare ciekawych walk do zrobienia :wink::evil:

 10. Walka do wygrania. Miał 2 razy plecy, zamiast uderzać w stylu Janka z ostatniej walki to czekał aż Hamilton wstanie, a tam siła fizyczna nie po stronie Omleta. Szkoda…

 11. Cóż, myślę że na KSW mógłby zawalczyć o pas. PRomocja by była, 3 walki w UFC i jedna wygrana. I obyście się nie zdziwili jak Bedorf przegra 🙂

 12. ninja149

  Cóż, myślę że na KSW mógłby zawalczyć o pas. PRomocja by była, 3 walki w UFC i jedna wygrana. I obyście się nie zdziwili jak Bedorf przegra 🙂

  Szczerze myślicie, ze ksw po takich wystepach Daniela go przyjmie z otwartymi rękami, przeciez to strzał w kolano pokazujący słabość ksw. Daniel musi się odbudować na plmma jeśli chce myśleć o angazu w ksw

 13. Słaby występ, ciężko mi się doszukać elementów, w których widać byłoby progres. Miała być przewaga szybkości, przewaga kondycji, a wyszło tak, jakby Daniel ważył tyle co kloc Hamilton. Amerykanin był jak najbardziej do zrobienia, bo to raczej słaby zawodnik jak na UFC, ale widać mimo to za mocny dla Omielańczuka.

 14. EXSite

  Szczerze myślicie, ze ksw po takich wystepach Daniela go przyjmie z otwartymi rękami, przeciez to strzał w kolano pokazujący słabość ksw. Daniel musi się odbudować na plmma jeśli chce myśleć o angazu w ksw

  Jeśli się dogadają co do pieniędzy to czemu nie? Ja osobiście chętnie bym go zobaczył z Cocolino. Poczekajmy jednak aż go oficjalnie wywalą z roboty, choć wydaje się być to formalnością, bo jakby to powiedzieć….Daniel nie rokuje.

 15. Blackadder

  Jeśli się dogadają co do pieniędzy to czemu nie? Ja osobiście chętnie bym go zobaczył z Cocolino. Poczekajmy jednak aż go oficjalnie wywalą z roboty, choć wydaje się być to formalnością, bo jakby to powiedzieć….Daniel nie rokuje.

  Tez nie mam nic przeciwko Danielowi w ksw, ale patrząc od strony organizacji po takich występach w ufc, musi się gdzies odbudować. Nie chce mi się wierzyć, ze po takiej nudzie jaką Daniel nam serwował, teraz znajdzie miejsce w najlepszej polskiej organizacji, zle to by świadczyło o ksw. Samo gadanie ze był w ufc w tym przypadku nie wystarczy Daniel nic nie pokazał w kazdej walce, wyszlo mu jedno uderzenie (KO) i tyle

 16. Raczej go nie wezmą do KSW, daje mega nudne walki ,nie jest medialny i postepów juz nie zrobi. Bedorf by go spokojnie wypunktował, zresztą Włodarek też z nim wygrał.

 17. EXSite

  Szczerze myślicie, ze ksw po takich wystepach Daniela go przyjmie z otwartymi rękami, przeciez to strzał w kolano pokazujący słabość ksw. Daniel musi się odbudować na plmma jeśli chce myśleć o angazu w ksw

  Jest po jednej wygranej w ufc, stoczył tam 3 walki, (nikt nie musi mówić że przegrał 2), janusze w większości tych walk nie widzieli pokaże się urywek z wygranego werdyktu i najlepszych akcji. Wyobrażasz sobie lepszą promocję?

 18. Po dwóch porażkach w takim stylu raczej sie wylatuje, chociaż Ruan Potts dostał trzy szanse a nie prezentował sie lepiej

 19. Mimo że Daniel słabo zaprezentował się w walkach UFC to jestem pewien że w KSW byłby mistrzem 👿

 20. Zabrakło paliwa Danielowi w 3 rundzie, po drugiej myślałem że wykończy Hamiltona w ostatniej rundzie. Stało się jednak inaczej.

 21. Heh. Nie zdziwię się, jeżeli jeszcze w tym roku Daniel poleci do Brazylii walczyć z Napao.

 22. Z polskich ciężkich chyba tylko Tybura i ewentualnie Grabowski mają jakieś szanse na utrzymanie się. Nikt poza nimi. Daniel niestety nie rozwinął się, widać jego "dzień Arnolda". Szkoda. Niestety UFC to nie jest jego poziom.

 23. ninja149

  Jest po jednej wygranej w ufc, stoczył tam 3 walki, (nikt nie musi mówić że przegrał 2), janusze w większości tych walk nie widzieli pokaże się urywek z wygranego werdyktu i najlepszych akcji. Wyobrażasz sobie lepszą promocję?

  Nie moge sobie wyobrazić gorszej promocji organizacji, jak angaz Omielanczuka w ksw. Janusze równiez byli na UFC i widzieli co Daniel prezentuje, nie da się tego tak zamieść pod brudny dywan.

 24. @Bezio17, czas pokaże. Tak czy owak, "cohones" zbyt często pozwala sobie na zwalnianie i zatrudnianie zawodników w imieniu UFC i KSW. Stasiak też niby niezasłużenie, a pokazał się ze świetnej strony.

  @EXSite, nie mogę sobie wyobrazić, że wierzysz w to, co napisałeś. Już mniejsza z tą wiarą w rozkminki "Januszy". W KSW bywały równie słabe walki ciężkich, a ich uczestnicy wracali i wciąż wracają. Coco po smutnym pojedynku z Lloretem został mistrzem i KSW mocno pracuje nad tym, by zrobić z niego posterboy'a.
  Ja tam bym nie wybrzydzał, gdyby KSW dało mi możliwość obejrzenia walki Daniela z Longerem. Nie wiem, jak tam sytuacja klubowa (zdaje się, że obaj mocno współpracują z Ankosem), ale patrzac na ich ostatnie poczynania uznaję to zestawienie za sensowne i widzę w nim potencjał na ciekawą bitkę w stójce.

 25. @mnih moim marzeniem jest UFC z max 300 zawodnikami w stajni. Po 30 na każdą kategorie i z tej perspektywy Stasiak był dla mnie nie na miejscu w UFC.

 26. Boli mnie jak cholera, że wśród osób zainteresowanych MMA przyjęło się kibicować głównie organizacjom, a dopiero w drugiej kolejności zawodnikom. Chore w chuj.

 27. Ja tam u Daniela widziałem delikatny progres. Niestety postępy czynione są zbyt wolno i wątpliwe by otrzymał jeszcze jedną szansę. Cała nadzieja w specyfice wagi ciężkiej, ale najbardziej prawdopodobny scenariusz to zwolnienie Daniela i angaż Adama Maciejewskiego.

 28. Hamilton wiedzial co robi wyzywajac na pojedynek Daniela z drugiej strony latwiejszego rywala dla Daniela ciezko by bylo znalesc. Ta gala zweryfikowala to czy nasz jedyny ciezki (oraz wielu innych zawodnikow) w UFC ma umiejetnosci aby zostac tam na dluzej. Nie chce wyprzedzac faktow ale mysle ze FEN ma kandydata na swojego mistrza wagi ciezkiej. I najchetniej tam wlasnie bym ogladal

 29. Daniel nawet do KSW sie nie nadaje. Kogo on tam niby pokona? Bedorfa? Włodarka? Bajora? Wolne żarty. Nie zdziwiłbym sie jakby go Pudzianowski siłowo stłamsił. Co najwyżej FEstyN i walka z Mora o pasek.

 30. Panowie, nie szarżujcie, bo już część zaczyna wierzyć że KSW poziomem bije UFC… Bez urazy, ale Daniel został w UFC zmiażdżony zapasami, kto by go w tej płaszczyźnie pojechał w KSW? Ilu obcokrajowców z mocnymi zapasami widzieliście na KSW?

 31. Nie zawsze jest 1 maja, jestem raczej przekonany, że dostanie jeszcze jedną szansę, bo waga ciężka to waga ciężka, tam się tak łatwo nie zwalnia. Oby Daniel wrócił mocniejszy, trzymam kciuki.

 32. Jezeli dostanie jakims cudem jeszcze jedna szanse to jedynymi zawodnikami z ktorymi moga go zestawic to Ci, chyba ze kogos zakontraktuja jeszcze nowego
  Konstantin Erokhin, Jared Cannonier, Shamil Abdurakhimov i Josh Copeland

 33. Danielowi dawać kogoś kto się lubi bić, a nie kleić czy obalać, a UFC będzie zadowolone nawet jak nie wygra lub będzie jak z Nandorem. No, ale Daniel, gdy mógł dobić sam po obalenie poszedł, niezrozumiale dla mnie.

 34. Lubię Daniela, sympatyczny z niego człowiek ale mimo sympatii jakoś mocno się nie przejmuję jego ewentualnym wypadnięciem z UFC. Wychodzę z założenia, że nie każdy musi być w UFC, dając trzy takie słabe walki pokazuje zwyczajnie, że to nie jego poziom.

  Inna sprawa, że patrząc na Daniela warunki mam wrażenie, ze waga średnia to maks w której powinien walczyć. Skoro Strus przewyższa go warunkami a Cipao wygląda przy nim jak ktoś z wagi wyżej to znaczy, że jest coś nie tak. Wydaję mi się, że słabe kardio plus kiepskie warunki fizyczne jak na tą wagę na wstępie wykluczają zawodnika z wyrównanej walki.

 35. Walka nie była aż tak zła. Daniel wyraźnie przegram w zapasach, tym bardziej jak ten kolos wisiał na nim przez cały czas. Z całym szacunkiem dla KSW, ale jeśli nasi zawodnicy chcą się rozwijać i trafić lub wrócić do UFC to droga powinna prowadzić przez Bellatora, M1 czy WSOF. KSW stawia na pojedynki medialne faworyzowany Polak vs. wolny strzelec, który być może coś tam kiedyś wygrał. Popatrzcie jak się rozwija Held, Tybura czy Grabowski. I nikt im nie zarzuca, że sędziowie ich punktują, bo dotrwali do końca. W żadnym wypadku nie chcę deprecjonować KSW, bo jest tam kilku bardzo dobrych zawodników, ale czy na poziomie światowym?

  Bardzo dobrze, że Daniel spróbował i miał odwagę. Teraz wie nad czym powinien popracować i niech to robi w ww. organizacjach. Powodzenia Daniel!

 36. Przestaje bronić każdego naszego zawodnika który jest przypadkowo w UFC no sorry… Daniel to chyba nawet na KSW się nie nadaje, przecież te jego walki to jest porażka… 3 zawodnik po Izie i Bandlu który jak wyleci w przyszłym tyg to nie będę wogóle zdziwiony. Słabszych od Hamiltona w ciężkiej już nie ma-Poots wyleciał już jakiś czas temu…

 37. w UFC górują warunki , chcesz wygrywać musisz się odchudzać , szkoda wielka miałem nadzieje że w 3 rundzie Daniel go dobije , trochę też nie rozumiem braku pracy , po tej walce swtwierdzam że Hamilton nie zajdzie daleko , mimo wszystko powodzenia Daniel w dalszej karierze

 38. Bezio17

  Jezeli dostanie jakims cudem jeszcze jedna szanse to jedynymi zawodnikami z ktorymi moga go zestawic to Ci, chyba ze kogos zakontraktuja jeszcze nowego
  Konstantin Erokhin, Jared Cannonier, Shamil Abdurakhimov i Josh Copeland

  Copeland już poleciał

 39. Ja już Daniela w UFC nie widzę, bo z kim ma jeszcze walczyć? Prawda jest taka że już słabszych rywali tam nie dostanie, więc chyba nie ma co się łudzić że jeszcze w UFC zostanie.

 40. michi972

  Daniel wygrał w kategorii wejście wieczoru

  ja nie wiem co ludzie się tak cieszą na jego widok. Przecież on daje takie nędzne walki, że żal dupę ściska. Wytłumaczcie mi to proszę .

 41. Napao nie wyleci. Wciąż są jednak zawodnicy w UFC, z którymi Gonzaga by sobie poradził.

  Daniel natomiast dużo gorzej się prezentuje w tym miejscu, bo przegranych z nikim dobrym nie zantował. Hamilton chyba w tej chwilii najgorszy w UFC, którego Daniel mogl dostac. Walta harrisa chyba już nie mają więc albo Daniel jest już na wylocie, albo następna walka tam też nie będzie wygrana.

 42. Pisałem przed walka bedzie to samo co w poprzednich walkach wygrana graniczyla z cudem mial w 2 r szance minimalne a zamiast bic wolal obalac .

 43. CongaBonga

  Pisałem przed walka bedzie to samo co w poprzednich walkach wygrana graniczyla z cudem mial w 2 r szance minimalne a zamiast bic wolal obalac .

  Według mnie problemem było to ,że w 3 rundzie chyba nie próbował zrywać zasranego klinczu i po prostu w klinczu wymieniał ciosy .Polacy potrzebują Grega Jacksona

 44. michai972 Grega Jacksona powiadasz zobacz jak skonczyl Walus .
  Narożnik Janka komplenie nie przygotowany na angola i Daniela zreszta tez .Wiedzieli ze Daniel jest slabszy fizcznie inny game plan i moze walka potoczylaby sie na korzysc.

 45. Po walce Daniela dałem sobie spokój z oglądaniem wczorajszej gali… Jak dla mnie nadal nie wyciągnął wniosków od walki z Rosholtem i skończył tak samo… Nie będę zdziwiony jeśli go wyrzucą po tym starciu

 46. CongaBonga

  michai972 Grega Jacksona powiadasz zobacz jak skonczyl Walus .
  Narożnik Janka komplenie nie przygotowany na angola i Daniela zreszta tez .Wiedzieli ze Daniel jest slabszy fizcznie inny game plan i moze walka potoczylaby sie na korzysc.

  Może go by zaczęli słuchać.Daniel w walce z Guelmino mówią nie idź w klincz to szedł w klincz ,w tej walce 3 runda nie próbuje nawet uciec z klinczu tylko wymienia ciosy w nim.

  Bandel 10 razy się kładzie.
  Janek no pasywny na maxa.
  Stasiak za każdym razem idzie do gilotyny z tamtej pozycji na zawodowców to dobre nie jest

 47. Bardzo szkoda mi Daniela no ale jak taki Hamilton kontrolował praktycznie całą walkę (no 2 runda dla Omielańczuka ) to już nie wiem kogo by musiał dostać Daniel by wygrać w UFC. Życzę mu by przetrwał tę falę zwolnień jaka zapewnie się szykuje a jak nie to czekam na walkę Bedorf-Omielańczuk 🙂

 48. Niestety, tylko Nandor chciał się z Danielem bić, następni zamulali, szkoda, że naszemu nie udało się wyciągnąć jakiegoś poddania, tak jak wcześniej mu się zdarzało. Zabrakło warunków fizycznych ale to nadal fajny gość i dobry zawodnik, jeszcze się odnajdzie.

 49. Jeszcze taka uwaga, może trochę śmieszna ale skoro ktoś w innym temacie pisał o fryzurze Janka to myślę, że przejdzie 🙂
  Na tych materiałach sprzed ufc kiedy pokazywali treningi w Ankosie i Daniel gdzieś tam przewijał się w tle to zawsze miałem wrażenie, że się opierdala zamiast się przykładać do treningu 🙂
  Potem usłyszałem, że ma mieć o wiele lepszą kondycję obecnie więc pomyślałem, że wkręcam sobie to wszystko… ale chyba jednak nie wkręcałem :/

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.