Omielańczuk

Wiemy już, z kim zmierzy się jeden z najlepszych ciężkich w Polsce Daniel Omielańczuk (MMA 15-3-1, 4. w Rankingu PL) w swoim debiucie w UFC. Jak poinformowała szwedzka strona MMA Nytt, polski zawodnik na gali UFC 165 zmierzy się z Nandorem Guelmino (MMA 11–4–1).

Omielańczuk od czerwca 2011 roku może się pochwalić passą jedenastu kolejnych zwycięstw, w tym dziewięcioma przed czasem. Zawodnik Nastula Team był notorycznie pomijanym przez największych polskich promotorów, dlatego przez ostanie dwa lata występował głównie na wschodzie, gdzie m.in. dwukrotnie wygrał turnieje Honor Wojownika organizowane przez legendarnego Igora Vovchanchyna. W rekordzie 30-latka na razie próżno szukać rozpoznawalnych rywali, ale imponująca seria zwycięstw i kategoria wagowa, w której walczy, otworzyły mu drogę do startów wśród najlepszych na świecie.

Guelmino zadebiutował w wielkim MMA w styczniu, gdy na pożegnalnej gali Strikefoce w Oklahomie przegrał przez duszenie z Joshem Barnettem, czym przerwał swoje pasmo 7 zwycięstw z rzędu. Wcześniej przeciwnikiem Austriaka na gali UFC on FOX Sports 1 2 miał być Derrick Lewis (9-2), jednak z powodu kontuzji tego drugiego zrezygnowano z organizowania tej walki.

Przypomnijmy też, że Guelmino był na drugim miejscu w przygotowanej przez naszego redaktora Tomasza Chmurzę prognozie możliwych przeciwników Daniela Omielańczuka w jego debiucie w UFC.

Walką wieczoru na gali UFC 165 będzie starcie mistrza UFC w wadze półciężkiej Jona Jonesa (MMA 18-1, UFC 12-1, 1. w rankingu MMARocks) z rosłym Alexandrem Gustafssonem (MMA 15-1, UFC 7-1, 4. w rankingu MMARocks), a sama gala odbędzie się 21 września w Toronto.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.