Daniel Cormier jest aktualnym mistrzem kategorii półciężkiej UFC, analitykiem dla telewizji FOX, komentatorem wielu gal organizacji, a teraz zajmie się także trenowaniem młodzieży w lokalnym liceum. DC został mianowany na trenera zapasów w Gilroy High School w Południowej Kalifornii, gdzie aktualnie zawodnik żyje wraz ze swoją rodziną.

Warto wspomnieć, iż poza tym Cormier jest również prowadzącym program dla młodzieży w AKA oraz w dwóch innych miejscach w San Jose.

To dla mnie ogromna okazja. Zapasy są podstawą wszystkiego co osiągnąłem w swoim życiu. Jestem podekscytowany tą okazją. Chcę dać coś z siebie miastu, które zaakceptowało mnie i moją rodzinę.

Dziękuję dyrektorowi Dr. Marco Sanchezowi za danie mi szansy oraz mojej żonie Salinie za pozwolenie podjęcia tego stanowiska, mimo wielu innych wielu obowiązków jakie mam.

Cormier przyznał także, iż nie będzie zarabiał pieniędzy będąc trenerem. Jego zarobki zostaną podzielone na pomagających mu trenerach, Shawna Buncha, dwukrotnego mistrza NCAA oraz Kyle’a Crutchmera, który również ma na swoim koncie dwa tytuły NCAA All-American.

1 KOMENTARZ

  1. Kurde, w Stanach to nawet "pomagający" trenerzy zapasów w liceum mają większe osiągnięcia niż trenerzy w polskich klubach MMA. Nie żalę się, tylko zazdroszczę. Taki kraj, zapasami od zawsze stał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.