Daniel Cormier jest pewny, że Jon Jones zmierzy się w oktagonie UFC z najlepszą wersją Stipe MiociciaDC łączy formę Miocicia z jego wagą.

Już na UFC 295 w listopadzie tego roku w Madison Square Garden, Jon Jones będzie bronił pas mistrzowski kategorii ciężkiej UFC przeciwko Stipe Miociciowi. Bones widzi okazję w pokonaniu Miocicia na udowodnienie, że jest najlepszym ciężkim w historii. Pas mistrzowski zdobył w walce z Cirylem Gane na UFC 285 w marcu tego roku. Pojedynek świetnych zawodników królewskiej dywizji ocenił były rywal Jonesa i Miocicia, Daniel Cormier, na swoim kanale na YouTube.

Myślę, że najlepsza wersja Stipe Miocicia to ten, który waży ponad 240 funtów [około 108 kilogramów] i mówi, że wrócił do tej formy. Rozmawiałem z jego trenerami i powiedzieli mi, że nigdy nie wyglądał lepiej. Jest wielki, silny. Czy to będzie wystarczające? Nie wiem, daję wam informację. Chcę, żebyście wiedzieli czego spodziewać się po nim, nie będzie małym, chudym gościem.

Cormier mierzył się trzy razy z Miociciem w swojej karierze, a ich bilans walk to 2-1 na korzyść następnego pretendenta. DC wspomniał, że Miocic czuł się lekceważony przed ich pojedynkami i tak samo jest przed starciem z Jonesem.

Pamiętam gdy siedziałem na konferencjach prasowych z Miociciem i mówił, żeby w niego wątpić, śmiał się z publiczności, którzy nie wiedzieli jak trenuje, co zmierza zrobić w walce. Pokonał mnie dwukrotnie, wtedy to ignorowałem przez jego łagodną osobowość. On jest jednym z najbardziej niebezpiecznych ludzi na tej planecie.

Jak Jones będzie wyglądał w tej walce? Teraz naprawdę będzie miał wielkie wyzwanie. Będzie zmuszony bić się kilka rund. Jeśli nie, jeśli ktoś z nich zdominuje rywala i wygra przed czasem to będę w szoku. Będę w takim szoku, w jakim byłem, gdy Sean Strickland pokonał Israela Adesanyę.

Dla 36-letniego Jonesa będzie to pierwsza obrona pasa mistrzowskiego kategorii ciężkiej UFC, który zdobył w walce z Cirylem Gane na UFC 285 w marcu tego roku. Walka z Bon Gaminem była dla niego powrotem po wieloletniej przerwie od występów w oktagonie UFC oraz debiutem w kategorii do 120 kilogramów. Bones nie wyklucza, że pojedynek z 41-letnim Miociciem może być dla niego ostatnim w karierze. Jones wierzy, że gdy pokona Miocicia to udowodni, że nie był tylko najlepszym półciężkim w historii, ale również najlepszym zawodnikiem królewskiej dywizji w MMA. Miocic nie bił się w oktagonie UFC od marca 2021 roku, kiedy to został brutalnie znokautowany przez Francisa Ngannou.

Walka czołowych ciężkich odbędzie się na UFC 295, 4 listopada w legendarnym Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Wtfit
Wtfit

Shark Fights
Light Heavyweight

1,318 komentarzy 3,246 polubień

On się zesra publicznie, jak strażak to wygra.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Raven
Raven

KSW
Heavyweight

6,101 komentarzy 24,043 polubień

Wydaję mi się, że właśnie ta walka będzie trudniejsza dla Cocosa niż się wszystkim wydaje. Nie mówię, że Strażak wygra, bo cholera wie jak z jego formą po takim rozbracie z oktagonem, ale Cocolino dostanie naturalnego ciężkiego, który ogarnia i stójkę i zapasy - i to ogarnia konkretnie. Bones dawno nie walczył z kimś tak.przekrojowym jak Stipe, tak więc dopiero teraz dostaniemy odpowiedź, jak dobrze zaadoptował się w wadze ciężkiej (wg mnie, walka z Gane nie dała zbyt wielu odpowiedzi).
A, że Grubson, wg zaleceń Łysego, podkręca hype na tą walkę, to już inna sprawa :fjedzia:

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Light Heavyweight

2,131 komentarzy 4,633 polubień

Jak Coco to wygra w łatwym stylu to raczej nikogo nie zdziwi, bardziej myślę że wszystkich zaskoczył by równy bój i np. to że strażak nie dał by się sprowadzić do parteru, a jak by wygrał to jak Strickland ostatnio to sam bym był w szoku (a Stipe stójkę miał na naprawdę wysokim poziomie i kowadło w łapie też eleganckie), jest wiele czynników, nie mogę się doczekać tej walki :jjsmile: :bleed:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of bill boży
bill boży

Brutaal
Middleweight

567 komentarzy 2,679 polubień
Avatar of Siedem
Siedem

Kapitan Ulicy

18,572 komentarzy 48,966 polubień

Szczerze to ja tutaj widzę jakiegoś palca w oko i kurwa przerwanie lekarskie, czy po faulu czy po jakimś rozcięciu i to Stiopić będzie ofiarą.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Light Heavyweight

2,131 komentarzy 4,633 polubień

To było bardziej poniżające niż płacz przy psiakach po napierdzielaniu narzeczonej w Las Vegas, Nic dziwnego że była biała, po skokach widać że Jones ma w sobie jakby mniej melaniny :beczka:

Odpowiedz polub