Daniel Cormier jest pewny, że Jon Jones zmierzy się w oktagonie UFC z najlepszą wersją Stipe MiociciaDC łączy formę Miocicia z jego wagą.

Już na UFC 295 w listopadzie tego roku w Madison Square Garden, Jon Jones będzie bronił pas mistrzowski kategorii ciężkiej UFC przeciwko Stipe Miociciowi. Bones widzi okazję w pokonaniu Miocicia na udowodnienie, że jest najlepszym ciężkim w historii. Pas mistrzowski zdobył w walce z Cirylem Gane na UFC 285 w marcu tego roku. Pojedynek świetnych zawodników królewskiej dywizji ocenił były rywal Jonesa i Miocicia, Daniel Cormier, na swoim kanale na YouTube.

Myślę, że najlepsza wersja Stipe Miocicia to ten, który waży ponad 240 funtów [około 108 kilogramów] i mówi, że wrócił do tej formy. Rozmawiałem z jego trenerami i powiedzieli mi, że nigdy nie wyglądał lepiej. Jest wielki, silny. Czy to będzie wystarczające? Nie wiem, daję wam informację. Chcę, żebyście wiedzieli czego spodziewać się po nim, nie będzie małym, chudym gościem.

Cormier mierzył się trzy razy z Miociciem w swojej karierze, a ich bilans walk to 2-1 na korzyść następnego pretendenta. DC wspomniał, że Miocic czuł się lekceważony przed ich pojedynkami i tak samo jest przed starciem z Jonesem.

Pamiętam gdy siedziałem na konferencjach prasowych z Miociciem i mówił, żeby w niego wątpić, śmiał się z publiczności, którzy nie wiedzieli jak trenuje, co zmierza zrobić w walce. Pokonał mnie dwukrotnie, wtedy to ignorowałem przez jego łagodną osobowość. On jest jednym z najbardziej niebezpiecznych ludzi na tej planecie.

Jak Jones będzie wyglądał w tej walce? Teraz naprawdę będzie miał wielkie wyzwanie. Będzie zmuszony bić się kilka rund. Jeśli nie, jeśli ktoś z nich zdominuje rywala i wygra przed czasem to będę w szoku. Będę w takim szoku, w jakim byłem, gdy Sean Strickland pokonał Israela Adesanyę.

Dla 36-letniego Jonesa będzie to pierwsza obrona pasa mistrzowskiego kategorii ciężkiej UFC, który zdobył w walce z Cirylem Gane na UFC 285 w marcu tego roku. Walka z Bon Gaminem była dla niego powrotem po wieloletniej przerwie od występów w oktagonie UFC oraz debiutem w kategorii do 120 kilogramów. Bones nie wyklucza, że pojedynek z 41-letnim Miociciem może być dla niego ostatnim w karierze. Jones wierzy, że gdy pokona Miocicia to udowodni, że nie był tylko najlepszym półciężkim w historii, ale również najlepszym zawodnikiem królewskiej dywizji w MMA. Miocic nie bił się w oktagonie UFC od marca 2021 roku, kiedy to został brutalnie znokautowany przez Francisa Ngannou.

Walka czołowych ciężkich odbędzie się na UFC 295, 4 listopada w legendarnym Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,858 komentarzy 2,844 polubień

Daniel Cormier jest pewny, że Jon Jones zmierzy się w oktagonie UFC z najlepszą wersją Stipe Miocicia. DC łączy formę Miocicia z jego wagą. Już na UFC 295 w listopadzie tego roku w Madison Square Garden, Jon Jones będzie bronił pas mistrzowski kategorii ciężkiej UFC przeciwko Stipe Miociciowi. Bones widzi okazję w pokonaniu Miocicia na udowodnienie, że jest najlepszym […]

Odpowiedz polub

click to expand...