Daniel Cormier, mistrz wagi półciężkiej i ciężkiej UFC, skomentował w rozmowie z FloCombat powrót Jona Jonesa oraz decyzję organizacji o odebraniu mu pasa w dywizji do 205 funtów, w momencie gdy Jones i Gustafsson wejdą do oktagonu na gali UFC 232.

Z początku byłem bardzo rozczarowany tym, że dają Jonesowi walkę o pas, podczas gdy ja nie zrobiłem nic złego, żeby musieli mi odebrać tytuł. Zrozumiałem jednak, że organizacja musi iść naprzód.

Prawda jest taka, że nie mam nic przeciwko tej decyzji. Po części pewnie dlatego, że ktokolwiek by nie wygrał tego starcia, to jeśli zdecyduję się wrócić do wagi półciężkiej, otrzymam walkę o pas.

Cormier, który mierzył się i z Jonesem i z Gustafssonem, podzielił się swoim typem na ten pojedynek.

Myślę, że Jones wygra. Gustafsson jest fantastycznym zawodnikiem. Uważam, że jego pierwsza walka z Jonem była jak walka Derricka Lewisa ze mną. Nikt nie dawał Alexandrowi żadnych szans, a Jon wyszedł z takim samym nastawieniem do oktagonu. Dlatego pojedynek był tak wyrównany.

Dzieliłem oktagon z obydwoma i sądzę, że Jon Jones jest lepszym fighterem. Muszę być z wami szczery.

Daniel Cormier wystąpi z Derrickiem Lewisem w walce wieczoru gali UFC 230, która odbędzie się 3 listopada w Nowym Jorku. Pojedynek Jonesa z Gustafssonem zaplanowany jest na 29 grudnia podczas UFC 232.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.