Daniel Cormier (MMA 20-1, 1 NC) udzielił obszernego wywiadu dla Bloody Elbow, w którym wypowiedział się na wiele interesujących tematów. Aktualny mistrz UFC mówił między innymi o dalszych losach Jona Jonesa, debiucie Floyda Mayweathera w MMA lub o zbliżającej się emeryturze.

O emeryturze:

Czuję, że za 12 miesięcy będę w tak samo dobrej formie w jakiej jestem dzisiaj. Kiedy odejdę z MMA nie będę miał zniszczonej kariery przez niepotrzebne porażki. Często widuje się fighterów, którzy w pewnym momencie zaczynają przegrywać z zawodnikami, którym wcześniej nie daliby żadnych szans. Nie chcę być jednym z nich. Właśnie dlatego został mi ostatni rok startów. Wiem, że przez ten czas będę jeszcze w stanie rywalizować na swoim najlepszym poziomie.

O scenariuszu, który mógłby zmienić jego zdanie:

Dawno temu postanowiłem wraz z moją rodziną, że w wieku 40 lat skończę karierę. Moja żona mówi, że nie dam rady dopełnić obietnicy, za bardzo kocham walkę, adrenalinę i rywalizację. Ja jednak odpowiadam, że będę trzymał się tego co ustaliliśmy. Nie zmienię zdania, za 358 dni kończę karierę.

O planach po zakończeniu kariery:

Mogę robić to, na co tylko będę miał ochotę. Mam to szczęście, że zajmuję się również komentowaniem, pracą w telewizji, dokonałem kilka inwestycji. Nie będę jak ci mistrzowie, którzy później ledwo wiążą koniec z końcem. Nie muszę się martwić o pracę. Pieniądze z komentowania gal UFC spokojnie wystarczą aby godnie żyć. Nie wliczam w to jeszcze występów w UFC Tonight i innej współpracy z telewizją Fox. Jestem na dobrej pozycji. Próbowałem kiedyś zakończyć karierę po Igrzyskach Olimpijskich w 2008 roku. Rozegrałem wtedy z 1000 meczów w grze NBA 2K, ponieważ ciągle czułem potrzebę rywalizacji. Całe moje życie na tym polega dlatego zostanę trenerem w AKA. Moje dzieci również zaczną rywalizować, one i ich sukcesy będą moim kolejnym zajęciem.

O pomocy Caina Velasqueza w przygotowaniach do walki z Miocicem:

On naprawdę pomaga mi zostać mistrzem wagi ciężkiej. Rozmawialiśmy o tym między sobą i wspólnie ustaliliśmy co zrobimy kiedy zdobędę drugi pas. Cain cały czas pomaga mi osiągnąć cel. Kiedy pojechaliśmy kręcić nowy sezon The Ultimate Fighter, nie było nas przez 5 tygodni. Cain był tam w każdym tygodniu, pomimo tego, że posiada własne dziecko. Poświęcenie jakie otrzymuję od przyjaciół i kolegów z zespołu jest nie do ocenienia. Zawsze dbamy nawzajem o siebie i o swoje rodziny.

O Jonie Jonesie, jego wpadce dopingowej i kolejnym rewanżu:

Nie mam pojęcia co on robił. Swoją opinię mogę bazować jedynie na tym co usłyszę publicznie. Nie pomyślałbym nawet przez sekundę, że Jon Jones potrzebuje dodatkowych wspomagaczy. Uważam go za wyjątkowo utalentowanego, fantastycznego fightera. Może robić wszystko co chce, ale on zawsze podejmuje złe wybory. Nie mogę już niczego zmienić, mogę jedynie zadbać o to co będzie. Jeżeli pojawi się opcja kolejnej walki z JOnem, oczywiście się zgodzę, mając nadzieję, że uda mi się pomścić wcześniejsze porażki. On jest jedynym zawodnikiem, który mnie pokonał.

O Rockholdzie i jego sytuacji z AKA:

Luke trenuje na Florydzie. Czuje, że sytuacja treningowa jest tam dla niego bardziej odpowiednia, miał kilka spraw osobistych w Kalifornii od których musiał się uwolnić. Coś w rodzaju nowego startu. Luke jest naszym bratem i wszyscy go wspieramy, cieszymy się jego szczęściem i mamy nadzieję, że znów zacznie odnosić sukcesy z których jest znany. Kiedy przyjedzie do AKA zawsze mu pomożemy, ale większość czasu spędza teraz na Florydzie.

O Floydzie Mayweatherze i jego szansach w MMA:

Nie rozumiem jego celu. Nie wiem dlaczego on chce walczyć w MMA. Po co mu to? Ma 41 lat, jest najlepszym bokserem w historii. Jest niewyobrażalnie bogaty. Dlaczego on chce walczyć? On ma wszystko, ma tyle pieniędzy. To nawet nie jest suma, którą jesteś w stanie wydać w trakcie życia, ale zostanie na kilka pokoleń.

Daniel Cormier w swoim następnym pojedynku zmierzy się z aktualnym mistrzem UFC w wadze ciężkiej Stipe Miocicem. DC stanie przed szansą zostania drugim w historii organizacji posiadaczem dwóch pasów jednocześnie. Walka odbędzie się 7 lipca na gali UFC 226 w Las Vegas.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.