Były rywal Jona Jonesa, aktualny mistrz kategorii ciężkiej, Daniel Cormier, ma poradę dla następnego przeciwnika Bonesa, Thiago Santosa. Mimo, że Cormierowi dwukrotnie nie udało się pokonać JBJ’a, w wywiadzie dla MMAJunkie.com próbował on pomóc Brazylijczykowi w pokonaniu aktualnego mistrza dywizji do 93 kilogramów.

Myślę, że Santos musi tam wejść i zawalczyć swoją walkę. Nie myśleć o tym co musi zrobić inaczej niż wszyscy, co musi zrobić lepiej od innych. Po prostu wejdź tam i zrób swoje. Nie martw się całą otoczką. To tylko zbędny hałas. Martw się tylko o Thiago Santosa i daj sobie szansę na pokonanie Jonesa.

To na pewno dla niego spore wyzwanie. Będzie to trudny pojedynek. Widziałem ich spotkanie twarzą w twarz, Santos był trochę większy, ale nie jest tak wysoki jak myślałem. Już na początku walki zobaczy jak ciężko jest uporać się z Jonesem i jego zasięgiem.

Santos zmierzy się z Jonesem na UFC 239 w ten weekend w Las Vegas. Oprócz pojedynku o pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC zobaczymy tam takie pojedynki jak Amanda Nunes vs. Holly Holm, Jan Błachowicz vs. Luke Rockhold czy Jorge Masvidal vs. Ben Askren.

Jeśli chodzi o Cormiera, on na gali UFC 241 podejmie drugi raz Stipe Miocicia. Mówi się, że w przyszłości DC może jeszcze raz zmierzyć się z Jonesem, tym razem w kategorii ciężkiej, lecz na ten moment są to tylko plotki.

3 KOMENTARZE

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.