Cormier ufc 232
fot. Esther Lin/MMAFighting.com

Daniel Cormier, jeden z największych i najbardziej utytułowanych zawodników MMA w historii tego sportu, mistrz dwóch kategorii wagowych, dziś zrzekł się pasa wagi półciężkiej. Jak tłumaczy, zrobił to, by w historii nie było wzmianki, iż pas został mu „odebrany”, chciał by oddanie pasa było na jego warunkach i uznał, że rezygnacja z tytułu to najlepsze wyjście. Na swojej oficjalnej stronie na Facebooku napisał:

Dziś porzucam pas wagi półciężkiej UFC. Nie mam zamiaru czekać, aż zostanie mi on odebrany. Pas, który obroniłem we wszystkich moich trzech obronach na przestrzeni trzech ostatnich lat. Odebranie pasa może kojarzyć się z czymś złym, a ja nic złego nie zrobiłem. Wolę odejść w ten sposób, z głową, która zawsze była uniesiona w górze, niż by książki od historii opisywały, że pas został mi „odebrany”. Obroniłem ten tytuł w tym roku. Dostałem szansę zawalczenia w wadze ciężkiej i skorzystałem z niej. Trzykrotnie walczyłem w 2018. Żaden mistrz nie był aktywniejszy ode mnie. Jestem zawodnikiem roku. Moja historia i spuścizna, nie będzie zawierała tego, że pas został mi odebrany. mogą go sobie wziąć.

Daniel mistrzem został w 2015 roku pokonując Anthony’ego Johnsona na UFC 187. Był to pojedynek o pas, pozostały po Jonie Jonesie, który wpadł w tak wielkie tarapaty, że UFC odebrało mu tytuł. Choć Cormier nigdy bezpośrednio nie zwyciężył z Jonesem, był wielkim mistrzem półciężkiej, godnie broniąc swój tron. Po walce Jona Jonesa z Alexandrem Gustafssonem, UFC miało odebrać mu tytuł (z racji jego przejścia do wagi ciężkiej) i wyłoniony zostałby no mistrz z wyżej wymienionej dwójki.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.