Częścią umowy amerykańskiej organizacji z telewizjom FOX była produkcja programu „The Ultimate Fighter”. Z chwilą, gdy wygasł kontrakt z FOX (koniec 2018 roku), UFC zdecydowało, że ich nowym partnerem będzie stacja ESPN i od tamtego czasu nie wyprodukowano żadnego sezonu TUF-a.

Dana White kilka miesięcy temu zapowiedział, że ten popularny program reality-show wkrótce powróci do łask, jednak na drodze do jego realizacji stanęła pandemia.

Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo rozpocznie się produkcja dwudziestego dziewiątego sezonu. Poinformował o tym ostatnio sam prezes UFC na konferencji prasowej.

„The Ultimate Fighter” też wraca. Rozpoczniemy nagrania, kiedy wrócimy z „Fight Island” w listopadzie.

51–letni promotor na pytanie, czy trenerzy kolejnej edycji zostali już wybrani, odpowiedział następująco:

Nie, jeszcze nie. Pierwsze spotkanie dotyczące TUF-a – na którym ułożymy to wszystko w jedną całość – odbędzie się w tym tygodniu.

Jeśli produkcja ruszy zgodnie z planem, pierwszej emisji nowego sezonu możemy spodziewać się najpewniej na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy, że „The Ultimate Fighter” pomógł rozpocząć wielkie kariery m.in. takim zawodnikom jak Forrest GriffinMichael BispingKamaru Usman czy Rashad Evans.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.