Featured image for 'UFC FIGHT NIGHT'

Coraz mocniej mówi się o sprzedaży UFC. Portal FloCombat.com oświadczył nawet, że organizacja już została sprzedana i ZUFFA zaakceptowała ofertę 4.2 miliardów dolarów. Pierwsze doniesienia o sprzedaży UFC pojawiły się na początku maja. Wtedy Dana White powiedział, że organizacja nie jest na sprzedaż, ale nie wykluczył takiej możliwości gdyby pojawił się inwestor z 4 miliardami dolarów. Okazało się, że taki inwestor się pojawił (a raczej grupa inwestorów). Mowa tutaj o konsorcjum WME-IMG, wspólnie z Dalian Wanda Group, któremu szefuje Wang Jianlin, najbogatszy Chińczyk, The Kraft Group oraz Tencent Holdings. Dana White miałby pozostać na swym stanowisku.

Organizacja jednak w swoim stylu zaprzeczyła wszystkiemu (Poprzez Dave’a Shollera) oraz zagroziła, że skieruje sprawę do sądu przeciwko mediom informującym o sprzedaży.  Portal MMAJunkie ujawnił przy okazji kopię e-maila, który został rozesłany do pracowników UFC:

Dzisiejszy raport zrobiony przez FloCombat o tym, że organizacja została sprzedana, jest nieprawdziwy. Takie błędne zinterpretowanie faktów w mediach, wpływa negatywnie na nasz biznes, pracowników i zawodników. Poinformowaliśmy już naszych adwokatów by wszczęli dochodzenie i podejmiemy prawne kroki przeciwko mediom publikujących te fałszywe informacje.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.