Po gali UFC 259 szef UFC zapowiedział, że w tym roku będą ogłoszone wielkie rzeczy, które wpłyną na działania całej firmy. Teraz przyznał, że mogą one sprawić, iż MMA wejdzie na jeszcze wyższy poziom rozwoju i porównał UFC do innych wielkich sportowych marek.

Dana White, szef UFC, jest bardzo zadowolony z tego jak rozpoczął się rok 2021. Jak sam mówi w wywiadzie dla BT Sport, ma to być przełomowy czas dla firmy.

Będziemy ogłaszać rzeczy, które sprawią, że tan sport wskoczy na zupełnie inny poziom. Dziś jesteśmy już postrzegani jak inne duże ligi: NBA, NFL, MLB. To zawsze było dla mnie ważne. Chciałem, aby nasi sportowcy byli tak samo szanowani i wreszcie doszliśmy do tego etapu.

White nie zdradził co zamierza ogłosić w tym roku, ale dodał, że UFC planuje aktywnie działać również na rynkach międzynarodowych.

Zamierzamy wykorzystać tę sytuację i dalej rozwijać się na całym świecie. W innych krajach głównie musimy się mierzyć z piłką nożną i krykietem, ale dochodzimy do naszego celu.

Od czas wybuchu pandemii koronawirusa organizacja UFC przygotowuje swoje wydarzenia w USA we własnej hali, bez udziału publiczności lub na Fight Island w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dana White zapowiada, że chętnie powróci do wydarzeń organizowanych z kibicami, ale tylko wtedy, jeśli będzie mógł sprzedać komplet biletów do danej hali. W tym zakresie organizacja UFC czeka na wieści ze stanu Teksas, którego gubernator zapowiedział całkowite otwarcie dla biznesu.

1 KOMENTARZ

  1. Nie ma na to szans, piłka to globalny fenomen. Ten sport ma fanów wszędzie od kurwy na krajowej 10 po Papieża Franciszka w Watykanie. MMA to nadal nisza dla troglodytów takich jak ja.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.