Walka Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą nie jest jeszcze oficjalnym zestawieniem. Wiele mówi się o przejściu aktualnego mistrza kategorii średniej UFC do dywizji do 93 kilogramów. „The Last Stylebender” chce spróbować swoich sił w nowej kategorii wagowej i z miejsca chce walki z mistrzem, którym jest nasz rodak. Dana White zapytany o potencjalne zestawienie Adesanyi z Jonesem i planach na walkę Israela z Janem Błachowiczem krótko opisał aktualną sytuację:

Na ten moment to tylko gadanie, ale Adesanya chce przejść do kategorii półciężkiej i tam się bić. zobaczymy jak to się rozegra. To nie jest jeszcze zrobione, ale my jesteśmy zainteresowani i oni też chcą tej walki.

Jonies nie potwierdził nam, że przechodzi do kategorii ciężkiej. Nic nam o tym nie powiedział.

Błachowicz dał jasno znać w wielu wywiadach, że termin, który jest dla niego akceptowalny to marzec 2021 roku. Związane jest to oczywiście z narodzinami jego syna. Nie wiadomo czy Adesanya będzie chciał czekać na mistrza, jednak wygląda na to, że „The Last Stylebender” w międzyczasie znalazł sobie inne zajęcie. Zawodnik będzie komentatorem walki Mike’a Tysona z Royem Jonesem Jr.

Warto wspomnieć także o innych pretendentach w dywizjach. Glover Teixeira z pewnością zasłużył na walkę o pas mistrzowski UFC swoim zwycięstwem nad Thiago Santosem, którą przedłużył serię wygranych. W kategorii średniej jest Robert Whittaker, który w świetnym stylu poradził sobie z mocnym Jaredem Cannonierem. Jeśli chodzi o Jona Jonesa, ten w swoich mediach społecznościowych chwali się treningami siłowymi. Ostatnio poinformował fanów, że obecnie waży 240 funtów czyli około 109 kilogramów. Przypomnijmy, że kategoria półciężka to limit 93 kilogramów, a sam Jones bez problemu robił wagę występując w tej dywizji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.