Menadżer Fedora Emelianenko i szef M-1 Global Vadim Finkelstein zwany również w pewnym kręgach USA jako „Crazy Russian” wystosował list otwarty do szefa UFC jako odpowiedź na opinię Dany White że Fedor cały czas ma możliwość walki z Randy Couturem w UFC:

Dana mówi że drzwi do UFC są szeroko otwarte. Może i są. Ale te drzwi zaraz po tym jak podpiszesz konktrakt zostają bardzo szczelnie zamknięte. Randy Couture wrócił do UFC i teraz co? Zamiast walczyć z najlepszymi w organizacji, Randy musi walczyć z młodziakiem który ma rekord 2-1. Couture może nie przetrwać wszystkich trzech zakontraktowanych walk. Boje się że zrobiono to po to aby wykończyć gwiazdę jaką jest Randy i nie pozwolić mu walczyć z Fedorem.

Mówiłem to wiele razy, jesteśmy gotowi doprowadzić do tej walki w każdej postaci i łaczonej gali. Ta walka jest najbardziej oczekiwaną walką w świecie MMA. Ale Fedor nie podpisze niewolniczych warunków kontraktu UFC a UFC nie zgodzi się na kompromis

Czemu niby Fedor ma udowadniać coś komuś? On już pokonał 4 byłych mistrzów UFC i dwa razy pokonał tymczasowego mistrza UFC Antonio Rodrigo Nogueire.

Wg White`a są lepsi zawodnicy niż Tim Sylvia. No więc kim oni są? Patrząc na światowe rankingi wygląda na to że jest to Fedor, Couture którego sytuacje opisałem wyżej, później Nogueira, Josh Barnett oraz Andrei Arlovski. Aby walczyć z Joshem czy Andrei`em, Fedor nie musi wiązać się z UFC. Będzie z nimi walczył w Affliction.

Naprawdę wierzę że Dana White zrobił dla MMA więcej niż ktokolwiek inny, ale w tym momencie jest jedyną osobą która powoduje że ten sport się nie rozwija. Zachowuje się jak facet który ma wielkie smaczne ciasto i który boi się że ktoś przyjdzie i ugryzie sobie kawałek.

Jedyne czego chcemy to wzajemnie korzystne warunki współpracy ale stare warunki przedstawione nam przez UFC są po prostu nie do zaakceptowania.

10 KOMENTARZE

  1. pytanie mam. w rangingu mmarocks przy rekordize fiodora widnieje jedno „no contest”-jaka to walka??

  2. To była walka z Big Nogiem podczas gali PRIDE – Final Conflict 2004. Fedor zarobił rozcięcie z powodu przypadkowej główki od Nogueiry

  3. O!..Wiele prawdy, dystansu i szacunku. Choć wiele można wyczytać miedzy wierszami. Wszystko jednak na poziomie..znając D.W, odpowiedź nadejdzie niebawem;)

    p.s podoba mi się fragment: „Wg White’a są lepsi zawodnicy niż Tim Silva. No więc kim oni są?”

  4. zjabał Danute aż miło ale zrobił to jak bieznessman w klasą, bez fack`ów i obrażania kogokolwiek, a kazdy wie co tak naprawdę chciał powiedzieć.

  5. defthomas – to raczej Fedor zasunął z baniaka w Noga i rozciął sobie czoło…

  6. No mogło tak być, trochę już nie pamiętam tej sytuacji. Wiem tylko że BTT strasznie protestowało po tej decyzji, uważali że powinno być zwycięstwo Noguiery. Thx domenico

  7. a moim zdaniem (ogladalem ten moment duuzo razy) i twierdze ze oboje sie poprostu zderzyli- nog w ostatniej chwili tez podniosl glowe chcac skrocic dystans badac atakowanym (jak juz to czynil setki razy) w kierunku Fiodora i skora na czole Fiodora poszla (no powiedzmy granica łuku brwiowego i czoła), zreszta blizne po tym widac do teraz. Mario Sperry (BTT) probopwal zastosowac jakis pressing na ludziach z DSE- chyba lekarzach (pytanie czy zeby nie zdyskwakiikowano Mino czy zeby zdyskwalifikowano Fiodora, lub ogloszono zwyciestwo Mino ;-)) ale powtorki mowily same za siebie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.