Informacje na temat potencjalnego przejścia na sportową emeryturę najlepszej zawodniczki w historii MMA, Amandy Nunes, były szokujące dla prezydenta „Ultimate Fighting Championship”. Nie tak dawno sama zawodniczka poinformowała, że nie ma już nie udowodnienia w oktagonie i może zakończyć swoją karierę. Dana White nie jest przekonany, że jest to dobry pomysł o czym dał znać w podcaście „Schmozone Podcast”.

Zabiję ją.Właśnie powiedziałem na ostatnim spotkaniu Seanowi Shelby’emu i Mickowi Maynardowi żebyśmy zbudowali kategorię piórkową kobiet dla niej. Zróbmy to i zobaczymy co dalej. Teraz ona mówi o emeryturze?

Wiecie co jest niesamowite kiedy o tym pomyślicie? Jej przejście na emeryturę nie jest czymś dobrym, to naprawdę mnie wkurza. Wiecie jak zawsze powtarzam, że jeśli ktoś mówi o przejściu na emeryturę to powinien to zrobić… Wyjątkiem jest jej sytuacja. To tak jak gadanie Cormiera kilka lat temu o emeryturze.

W tym czasie zawodnicy płaczą o pieniądze, a nasza zawodniczka, która może dalej walczyć, może już przejść na emeryturę. Ma tyle pieniędzy, że może to zrobić. Nikt nigdy nie wspomina, że kobiety są u nas traktowane jak mężczyźni. Nawet w tenisie, który jest ogromnym sportem i istnieje od zawsze, dziewczyny nie zarabiają tyle co faceci. Amanda Nunes jest w takiej pozycji, że może spokojnie przejść na emeryturę.

Nunes (20-4 MMA) nie przegrała w klatce UFC od 6 lat.  Na UFC 200 została mistrzynią kategorii koguciej pokonując Mieshę Tate. Aż 5 razy obroniła pas mistrzowski w tej dywizji, wygrywając z m.in. Rondą Rousey czy Valentiną Shevchenko. Mistrzynią kategorii piórkowej została na UFC 232, kiedy znokautowała Cris Cyborg. 16 z 20 wygranych w karierze Brazylijka zdobywała przed czasem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.