Dana White nie zgadza się z werdyktem sędziów punktowych w walce Dricusa Du Plessisa z Seanem Stricklandem. CEO największej organizacji MMA na świecie punktował walkę na korzyść Stricklanda.

Sean Strickland stanął do obrony tytułu mistrzowskiego w kategorii średniej UFC, kiedy to zmierzył się z Dricusem Du Plessisem dzisiejszej nocy w Kanadzie na UFC 297. Strickland po wyrównanej batalii musiał uznać wyższość Du Plessisa, który zwyciężył przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Werdykt wywołał kontrowersje w świecie MMA – wiele osób wierzy, że to Amerykanin był lepszy w oktagonie UFC od Afrykanera. Dana White, szef organizacji, wypowiedział się na temat werdyktu w rozmowie z dziennikarzami po gali.

Punktowałem 2-2 gdy wchodzili do piątej rundy i uważam, że Strickland wygrał piątą rundę. Ludzie, którzy siedzieli przy mnie punktowali inaczej. To była bliska walka. Strickland wyglądał świetnie w pierwszych dwóch rundach. Prosty był niezwykły, nie widzisz takich ciosów w MMA. Prostymi sprawił, że rywalowi spuchły oczy, zwolnił w trzeciej i czwartej, Du Plessis szedł do przodu, obalał, zadawał ciosy. Miałem remis przed ostatnią rundą i pomyślałem, że wtedy okaże się kto chce tego bardziej. Obaj podkręcili tempo, to ten typ walki… Ja jestem z tych gości, którzy uważają, że mistrza trzeba pokonać w dominującym stylu.

Nie wiadomo z kim w następnej walce zmierzy się Du Plessis, ale White otwarcie dał znać, że nie myśli o natychmiastowym rewanżu obu panów. Prawdopodobnymi rywalami Afrykanera mogą być teraz Israel Adesanya czy Khamzat Chimaev.

Dla Du Plessisa (21-2 MMA) była to dziewiąta wygrana z rzędu i siódma wygrana w oktagonie UFC. Afrykaner jest nadal niepokonany w klatce największej organizacji MMA na świecie. Na pojedynek mistrzowski ze Stricklandem zasłużył m.in. wygraną z Robertem Whittakerem. 19 z 21 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Była to zaledwie druga wygrana w klatce MMA przez decyzję sędziowską. 30-latek w przeszłości był mistrzem kategorii półśredniej KSW.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,998 komentarzy 3,072 polubień

Dana White nie zgadza się z werdyktem sędziów punktowych w walce Dricusa Du Plessisa z Seanem Stricklandem. CEO największej organizacji MMA na świecie punktował walkę na korzyść Stricklanda. Sean Strickland stanął do obrony tytułu mistrzowskiego w kategorii średniej UFC, kiedy to zmierzył się z Dricusem Du Plessisem dzisiejszej nocy w Kanadzie na UFC 297. Strickland […]

Odpowiedz polub

click to expand...