Fot.: Piotr Pędziszewski

Sprzedaż UFC stała się faktem. Największą na świecie organizację MMA kupiło konsorcjum WME-IMG. Lorenzo Fertitta zostanie na stanowisku prezesa przez następne 6-8 tygodni w związku z przenoszeniem praw do organizacji, a po tym czasie ustąpi ze stanowiska. Rola Dany White’a się nie zmieni. Nadal będzie on prezydentem w UFC i właściwie będzie robił to co do tej pory.

Dziś pojawiły się nowe dane i za sprawą ESPN wiemy, że Dana dostał 9% udziałów od zysków organizacji i taki stan rzeczy będzie się utrzymywał przez następne pięć lat – czyli do czasu wygaśnięcia umowy między Whitem a WME-IMG. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że jeśli organizacja została sprzedana w całości za kwotę 4 miliardów dolarów, to 9% udziałów, które Dana posiadał w starym porządku,  da mu jednorazową wypłatę rzędu 360 milionów dolarów. Także $360 000 000 oraz około $19 000 000 rocznie – takie mniej więcej sumy czekają starego-nowego prezydenta UFC w najbliższych latach. Sprzedaż organizacji wyszła mu na zdrowie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

4 KOMENTARZE

  1. Wystarczyło powiedzieć kumplom – "hej chłopaki, widziałem że macie zbędne 2 miliony, weźcie kupcie UFC" 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.