Dana White nie zgadza się z opinią prezydenta konkurencyjnej organizacji, Scotta Cokera, na temat poziomu kategorii półciężkiej w Bellator MMA. Przed walką Ryana Badera z Vadimem Nemkovem na Bellator 244, Coker zapytany o poziom kategorii półciężkiej organizacji stwierdził, że po przejściu Jona Jonesa do kategorii ciężkiej to Bellator MMA ma najlepszą dywizję do 93 kilogramów na świecie.

Słuchajcie, biorąc pod uwagę przejście Jona Jonesa do kategorii ciężkiej, myślę, że mamy aktualnie najlepszą dywizję półciężką na świecie. Mamy Badera, Gegard Mousasi chce przejść do kategorii półciężkiej, mamy Lyoto Machidę, Coreya Andersona. Mamy wielu świetnych zawodników w tej dywizji. Corey ma wiele opcji na walki, nawet może zmierzyć się z Philem Davisem. Będziemy starać się tworzyć dobre zestawienia i dawać fanom ekscytujące walki w tej dywizji.

White na konferencji prasowej po gali UFC Vegas 7 wyśmiał słowa Cokera.

Nie słyszałem jego komentarzy… Czy on nie jest uroczy? [śmiech]

Ludzie, wszyscy, którzy są w ich dywizji półciężkiej to zawodnicy, którym pozwoliliśmy odejść. On ma teraz najlepszą kategorię półciężką? Przecież my pozwoliliśmy tym zawodnikom tam przejść. To najgłupsza rzecz jaką słyszałem, ale rozumiem to. Musi kur*a robić takie rzeczy. Nie będę go krytykował. Musi próbować robić swoje, musi próbować sprzedawać te walki. Nie robi się tego jednak mówiąc: „mam najlepszą dywizję półciężką na świecie”. Wszyscy, którzy tam są zostali puszczeni od nas.

To dość śmieszne oświadczenie… Jaką niby super-walkę miałbym zrobić z Bellatorem?

Do Bellator MMA trafiło również wielu innych zawodników oraz zawodniczek po zakończeniu przygody z UFC. Scott Coker, oprócz wymienionych wcześniej zawodników z dywizji półciężkiej, sprowadził z UFC także m.in. Bensona Hendersona, Rory’ego MacDonalda, Cris Cyborg, Cat Zingano czy Sergio Pettisa. Teraz mówi się o transferze w inną stronę – po przygodzie z Bellator MMA, Michael Chandler chciałby walczyć w UFC. Warto dodać, że Dana White jest zainteresowany rozmowami z byłym mistrzem Bellatora.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.