custom_1244495250151_ea_sports_mma_01

Wszyscy chyba słyszeli o groźbie bana na UFC jaki ma zamiar stosować Dana White wobec zawodników którzy wezmą udział w grze MMA robionej przez EA Sports. Wielu z was oburzało się na takie praktyki ale być może po sprawdzeniu wersji Dany, trochę zmienicie zdanie:

Łatwo jest siedzieć po drugiej stronie stołu i oceniać jak reaguje na takie rzeczy. Ale powiem ci coś,  siedzę w okopach od prawie 10 lat, i miałem do czynienie z każdym biznesem, a EA było jednym z nich.
EA Sports powiedziało nam: „Nie jesteście prawdziwym sportem. Nie będziemy i nie chcemy mieć z tym nic wspólnego.”  Daliśmy z siebie wszystko co możliwe, THQ i UFC aby powstała gra video o UFC, w najgorszym możliwym momencie jeśli chodzi o ekonomię. Zrobiliśmy swoje i odnieśliśmy sukces a teraz te huje chuje z EA Sports chcą zrobić swoją grę. Naprawdę? To nie jest to co mówiliście nam półtora roku temu.

Powiedzieliście nam że nigdy nie zrobią z nami żadnego biznesu. Nie chcieli się nawet z nami spotkać ponieważ MMA ich brzydziło. To nie był prawdziwy sport. Chłopaku, szybko zmienili zdanie prawda ?

Nie owijam tego w bawełnę tylko mówię ci prosto z mostu że jestem z nimi w stanie wojny. Tak to dla mnie właśnie wygląda.  Wiesz jaka jest między nami różnica.  Ja jestem w biznesie MMA. A EA nie jest. EA ma w dupie MMA. Powiedzieli to jasno i wyraźnie.

Prezydent EA Sports Peter Moore, zdaje się niezaznajomiony ze sposobem dyskusji z Daną, odpowiedział na stronie swojej firmy prostując kilka „skrótów myślowych” prezydenta UFC.

Widziałem pierwszą grającą wersję EA Sports MMA w studiu Tiburon w zeszłym tygodniu. Mamy drużynę niesamowicie hardcore’owych fanów tego sportu, którzy ciężko pracują i robią ogrogmne postępy i mamy nadzieję na wypuszczenie pozycji w 2010 roku, która ściągnie większą uwagę i skupienie na ten sport.

Wiem, że ostatnio toczyła się dyskusja o wprowadzeniu przez EA Sports rywalizującego tytułu. Kocham MMA i pracowaliśmy nad koncepcją gry od kiedy trafiłem do EA Sports dwa lata temu. Mam wielki szacunek dla organizacji i osób, które zainwestowały w rozwój sportu przez ostatnią dekadę więc ciesze się z postępu dla tak bliskiej mi sprawy. Swoje korzenie w grach MMA wywodzę z popierania gry UFC produkcji Crave w 2000 na Dreamcasta i od wtedy byłem fanem. Nasz tytuł wniesie innowację i dalszy realizm do MMA nie mówiąc o globalnej sieci dystrybucji, która pomoże rozpropagować sport na całym świecie.”

W zasadzie o to wszystko się rozchodzi. EA Sports chce propagować mixed martial arts a nie ultimate fighting i to najbardziej boli Zuffę a nie jakieś bajki o EA, które nie uważało MMA za sport. Zresztą wielu ludzi już zdążyło wytknąć luki w interpretacji White’a.

Source: MMAJunkie.com , The Escapist

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.